Williams nasadí v Japonsku poslední letošní úpravy

Většina startovního pole se už soustředila na vozy pro příští sezónu a jinak tomu není ani u Williamsu, jehož monopost se v Suzuce dočká posledních novinek.
Williams nasadí v Japonsku poslední letošní úpravy

"Oba vozy pojedou s posledním balíkem vylepšených komponent a očekáváme, že je použijí po celý víkend," potvrdil technický ředitel stáje z Grove Sam Michael. "Naším cílem je, aby obě FW32 bojovaly mezi osmi nejlepšími, a tudíž o body."

Williams se v druhé polovině sezóny zlepšil a Rubens Barrichello očekává, že konkurenceschopný bude i nadále. "Mám to štěstí, že v Japonsku závodím od roku 1993, a je nádherné se neustále vracet," řekl. "Musíme si počkat, abychom zjistili, jak nám to půjde, ale věřím, že se nám tento víkend může znovu dařit."

Nico Hülkenberg v Japonsku ještě nikdy nebyl, takže ho samozřejmě čeká úplně první závod v zemi vycházejícího slunce. Na Suzuku se intenzivně připravoval v simulátoru. "V Japonsku budu mít nový difuzor, což mi pomůže," uvedl.

Další článek: Heidfeld konec u Sauberu předpokládal

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.