Williams nakonec nebude odebírat převodovku Mercedesu

Tým z Grove si v současné době staví převodovky sám. Uvažoval, že je nově začne odebírat od Mercedesu společně s pohonnými jednotkami. Nakonec se ale rozhodl jinak.
Williams nakonec nebude odebírat převodovku Mercedesu

„Nechceme odebírat převodovku Mercedesu,“ řekla Williamsová pro Motorsport.com. „Mimo motor neexistuje žádná rozšířená spolupráce.“

„Mluvili jsme o tom a prozkoumali jsme příležitost s Mercedesem. Z mnoha důvodů to pro nás nemělo smysl.“

V současné době dochází ve formuli 1 k vytváření něčeho, co bychom mohli nazvat satelitními týmy. Red Bull bude moci mít po přechodu k Hondě opět těsnější technické partnerství s Toro Rosso. Ferrari dodává významný počet částí auta Haasu. Mercedes nevylučuje podobné partnerství s Force Indií.

Podobná partnerství mohou představovat možnost, jak částečně eliminovat omezení, která přijdou se zavedením rozpočtové stropu. Williamsu se podobné postupy nelíbí. V současné době podobný přístup neplánuje. Williamsová si ale nechce zavřít dveře. Byla by ale raději, kdyby se změnila pravidla. 

„Pokud se ukáže, že příští rok budeme muset něco udělat, pak bychom mohli něco udělat a nebyl by to konec světa. Nebylo by to ideální, ale musíte se přizpůsobit měnícím se časům, jinak se stanete dinosaury.“

Foto: Getty Images / Charles Coates 

Další článek: V posledním tréninku byl v Monze nejrychlejší Vettel, Hamilton ztratil 8 setin

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10