Williams musí podle Russella první závody brát jako testy

George Russell přiznal, že Williams první závody letošní sezóny formule 1 využívá k testování svého monopostu FW42, který nebyl včas připraven na předsezónní testy.
Williams musí podle Russella první závody brát jako testy

Williams při úvodním závodě sezóny v australském Melbourne minulý víkend výrazně ztrácel na ostatní týmy a v meziročním srovnání jako jediný tým nezrychlil.

„Musíme k tomu (závodům) přistupovat jako k testům, protože jsme příliš pozadu. Musíme všechno pochopit, vyzkoušet věci, abychom zjistili, co funguje a co nefunguje, protože zatím nemá příliš smysl vše zkoušet a optimalizovat, když tolik ztrácíme,“ přiznal Russell.

F1 měla novými pravidly zpomalit. V Austrálii se to „povedlo“ jen Williamsu

F1 měla novými pravidly zpomalit. V Austrálii se to „povedlo“ jen Williamsu

Loňský šampión formule 2 dokončil Velkou cenu Austrálie na šestnácté příčce se ztrátou dvou kol na vítězného Valtteriho Bottase. Na patnáctého Antonia Giovinazziho ztratil jedno kolo.

„Jsem rád, že jsem tím prošel bez dramat. Po fyzické stránce se cítím dobře. Závodem jsem v podstatě prošel. Myslím, že jsme se hodně naučili. Nejsme tu ale, abychom bojovali o poslední místo. Teď musíme všechno zanalyzovat a snažit se dát dohromady plán.“

Russell v závodě předjel o celé kolo svého týmového kolegu Roberta Kubicu, který měl však od startu poškozený vůz. Tři kola před cílem Russell zajel k mechanikům do boxů pro nové pneumatiky. To mu dovolilo přiblížit se soupeřům ze středu pole.

„Na konci závodu jsem byl trochu zaseknutý za (Landem) Norrisem a (Sergiem) Pérezem, protože jsem byl na čerstvých pneumatikách. To bylo celkem pěkné být tak blízko a zjistit, kolik ztrácíme přítlaku, když jsme tak blízko,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Šest závodů, šest vítězů: V San-je triumfoval Jean-Éric Vergne

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10