Williams měl v Koreji letošní nejhorší výkonnost, důvody zná

Pozice hluboko v druhé desítce nemohly Williams v Koreji uspokojit. Ovšem oba jezdci se trápili s ovladatelností vozu a víc udělat nemohli.
Williams měl v Koreji letošní nejhorší výkonnost, důvody zná

"Tento závod pro nás asi byl největším zklamáním sezóny, protože oba vozy měly slušné starty, během závodu neměly žádné incidenty, přesto jsme rychlostně hodně ztráceli na bodované pozice," přiznal provozní šéf Williamsu Mark Gillan.

"Víme, proč jsme se tento víkend trápili, a musíme vyřešit problémy s vyvážením vozu, které měly negativní vliv na výkon jezdců."

Maldonadovi a Sennovi navíc zkomplikoval závod další faktor. "Na obou předních křídlech bylo po závodě hodně nečistot, což zhoršuje jejich výkonnost," vysvětloval Gillan.

"Během závodu Bruno také nabral na přední křídlo další nečistoty, zřejmě žmolky z pneumatik, ale ty se naštěstí před zastávkou v boxech vyčistily."

Williamsu tak udělala radost jen skutečnost, že dokázal být velmi šetrný k pneumatikám. "Strategie s jednou zastávkou byla na hraně, co se týče pneumatik, hlavně té pravé přední. Nicméně Pastor dokáže pneumatiky zvládat výborně a dokázal jet jen na jednu zastávku."

Cílem Williamsu je pravidelně bodovat, takže se bude snažit vrátit do první desítky co nejdříve. Jezdci při tom můžou spoléhat na vylepšený vůz. "Jako tým budeme (letošní) FW34 vyvíjet až do posledního závodu, zatímco se budeme věnovat také FW35 a nejnovějšímu FW36," dodal Gillan

Dnes a zítra čekají stáj z Grove jízdy v Silverstonu s Maldonadem, Sennou, Bottasem, Wolffovu a Bachetou. Tým zatím prozradil, že má s sebou FW08 a FW18, ale pro Bachetu a Wolffovou zřejmě použije něco něco novějšího.

Diskuze (9) Další článek: Cosworth je na prodej