Williams měl potíže v rychlých úsecích

Rosberg přesto myslí na body.
Klepněte pro větší obrázekNico Rosberg odstartuje zítra v Abú Zabí do svého posledního závodu za Williams z devátého místa.

„Deváté místo bylo dnes asi maximum, čeho jsme mohli dosáhnout. Máme problémy v rychlých úsecích. Posbírat nějaké body ale je možné a pro nás by to bylo velmi důležité,“ řekl Rosberg.

Williams si chce udržet šesté místo v poháru konstruktérů. Před BMW má dvouapůlbodový náskok. Sám Rosberg by rád zůstal sedmý v bodování jezdců. Jarno Trulli na něj ztrácí čtyři body a zítra startuje šestý.

„Je to můj poslední závod za Williams a já chci pro tenhle tým to nejlepší,“ poznamenal Rosberg.

Nejspíš naposledy za britský tým nastoupí i Kazuki Nakadžima. Pokud Williams opravdu angažuje Rubense Barrichella a Nika Hülkenberga, nezbude pro Japonce místo. V dnešní kvalifikaci skončil Nakadžima čtrnáctý.

„Jsem trochu zklamaný. Druhá část se mi úplně nepodařila,“ poznamenal. „Na téhle trati musíte být celou dobu perfektní. I jediná chyba je drahá.“
Další článek: BMW Sauber vykročil k důstojnému rozloučení s F1

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.