Williams měl loni auto na titul, naznačil Parr

Bývalý ředitel Williamsu Adam Parr nepřímo řekl, že kdyby Maldonado a Senna maximálně využívali potenciál vozu, mohla stáj z Grove loni vyhrát šampionát.
Williams měl loni auto na titul, naznačil Parr

Parr na začátku loňského roku rezignoval na místo ředitele Williamsu, ale s radostí sledoval, jak se jeho bývalé stáji daří.

"Nejvíc jsem byl hrdý na to, že se mi podařilo otočit finanční situaci týmu a dát dohromady vítězný technický tým," řekl pro Richland F1. "Asi se tedy dá říct, že mým nejlepším okamžikem ve formuli 1 byla španělská GP 2012, i když jsem v ní už nebyl!"

"Rok 2012 byl výsledkem roku 2011, opravdu, i když vítězství v Barceloně překonalo očekávání. Ale rok 2012 nebyl uspokojivý a je vidět, že je čeká ještě dlouhá cesta."

V předpovědi na rok 2013 následně Parr naznačil, že velké nedostatky viděl na straně jezdců. "Můžete říct, že vždy vyhraje ten správný jezdec, protože o tom sport je. Co se týče sezóny 2013, tak pokud Williams dá Pastorovi a Valtterimu tak konkurenceschopné auto jako v roce 2012 a oba odvedou v každém závodě maximum, tak Williams může vyhrát šampionát a kdokoliv z nich dvou může získat jezdecký titul."

Ovšem i když viděl u jezdců rezervy, mrzí ho, že o své místo na konci roku přišel Senna. "Co se týče jezdců, to rozhodování jsem nesnášel. Není pochyb o tom, že má Valtteri obrovský talent a že si ho tým potřeboval nějakým způsobem podržet."

"Na druhé straně ale věřím Brunovi a myslím, že jeho slabiny pramení z nedostatku zkušeností. Jeho silnou stránkou je schopnost se učit, bude se dál zlepšovat. Takže doufám, že ho v roce 2013 uvidím znovu závodit."

Další článek: Vývoj Red Bullu v závěru roku sedl víc Vettelovi než Webberovi

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.