Williams: Massa je ochotný si zašpinit ruce, a to máme rádi

Vedení Williamsu je nadšené z přístupu Felipeho Massy, který nechce jen řídit, ale také se snaží na všech ostatních frontách, aby týmu pomohl.
Williams: Massa je ochotný si zašpinit ruce, a to máme rádi

Massa přichází do Williamsu s cennými zkušenostmi z Ferrari. A chce je naplno využít, aby stáji z Grove pomohl zpět nahoru.

"Jedna z věcí, která na nás zapůsobila, když jsme poprvé začali jednat s Felipem, bylo jeho nadšení z pomoci při budování týmu a zlepšování výkonnosti," řekla Williamsová pro Autosport.

Nejen proto nakonec Brazilec smlouvu dostal a stal se týmovým kolegou Valtteriho Bottase.

"Byl z toho tak nadšený, a to jsme chtěli. Je to o co nejčastějším navštěvování továrny a neustálém hovoření s inženýry. Takže ano, samozřejmě očekáváme, že to bude dělat na trati, ale také očekáváme, že bude v továrně pomáhat s vývojem."

"Není jedním z těch, kteří jen chtějí jezdit na okruhy, je teď nedílnou součástí díky zkušenostem, které má. Měl by dokázat nám pomoci. Chce se do toho ponořit a zašpinit si ruce. A všichni vědí, že my takové jezdce u Williamsu milujeme."

Další článek: Fry: Kdo si špatně spočítal chlazení, ztratí několik měsíců

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10