Williams má zájem o Ocona. Má to ale háček

Williams zatím potvrdil pro příští rok jednoho jezdce. Do F1 přijde George Russell. Kdo vedle něj? Šanci má i Ocon.
Williams má zájem o Ocona. Má to ale háček

Podle Motorsport.com má Williams zájem o Ocona. Problémem jsou peníze. Na konci roku odejde týmu hlavní sponzor (Martini). Tým přijde také o peníze od Sirotkina a Strolla. 

George Russell sice je jedním z dalších jezdců Mercedesu, ale nechtěl dopadnout jako Ocon a Wehrlein a smlouvu s Williamsem si z velké části nebo zcela dohodl sám.

Příchod Russella není nikterak finančně podporován Mercedesem. Od Williamsu má být Russell jakási deklarace, že mu jde stále o talent a ne jen o peníze. Tým chce mít dobré výsledky v šampionátu a tím i přitáhnout nové sponzory. 

Lži, politika, koule. Wolff je frustrovaný Oconovou situací

Lži, politika, koule. Wolff je frustrovaný Oconovou situací

Podobně by Williams rád postupoval v případě Ocona. Současně však platí, že z něčeho tým financovat musí. Peněz z komerčních práv s ohledem na současnou formu také do Grove moc nepřiteče.

Williams chce sehnat finanční prostředky nezávisle na Oconovi. Pak může vybrat jezdce bez ohledu na to, zda přinese nějaké peníze. 

Jezdec Force Indie není jedinou možností. Existuje řada dalších jezdců v paddocku i mimo něj. Bez šance nemusí být ani Kubica.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Schumacher se dostane do formule 1, tím jsem si jistý, říká Hamilton

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10