Williams má rychlý vůz, ale tým příliš často chybuje

Proto nasbíral tak málo bodů.
Williams nastoupil do letošní sezóny s velmi rychlým vozem, což Nico Rosberg dokazoval především ve volných trénincích. Kvalifikace a závody už týmu tolik nevycházejí a malý bodový zisk přisuzuje technický ředitel Sam Michael chybám, kterých se tým dopustil.

"Vůz byl v úvodních závodech celkem rychlý, ale z hlediska bodů jsme dobré výsledky neměli. Dopustili jsme se několika chyb," řekl Michael.

"V Austrálii jsme měli problém s maticí kola, což stálo Nica asi 10 sekund. V Malajsii jsme nepřezuli na přechodné pneumatiky ve správnou dobu a v Číně jsme učinili špatné strategické rozhodnutí, když jsme Nica zavolali do boxů během výjezdu Safety caru."

Kromě samotných závodů se v úvodu sezóny musel Williams soustředit také na spor o dvoupatrové difuzory. Hájit své řešení musel před odvolacím soudem, ale podle Michaela to negativní dopady na trati nemělo.

"Byla s tím spojená určitá práce, ale co se týče toho, jak jsme vykonávali své úkoly, žádné dopady to nemělo. Z technického pohledu jsem nepochyboval o tom, jaké bude rozhodnutí, ale když to dojde až k soudu, nemůžete si být stoprocentně jistí," řekl.

Příčiny neúspěchů ale Williams rozhodně nehledá na straně svých jezdců. Ti jsou podle Michaela čím dál tím lepší.

"Vydávají ze sebe maximum. Myslím, že se každý jezdec každým rokem zlepšuje, hlavně když jim je něco málo přes 20 let, jako Nicovi a Kazukimu. Jsou lepší a lepší, z velké části díky zkušenostem," dodal.
Další článek: Zachránil McLaren odchod Rona Dennise?

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00