Williams má nového technického ředitele. Přichází z Volkswagenu

Novým technickým ředitelem Williamsu se stane Francois-Xavier Demaison.
Foto: Williams
Williams má nového technického ředitele. Přichází z Volkswagenu  | Foto: Williams

Williams bude mít poprvé od začátku roku 2019 technického šéfa. Tehdy z pozice odešel Paddy Lowe.

Francois-Xavier Demaison přichází do funkce ve Williamsu z Volkswagenu, u kterého se mimo jiné podílel na vývoji elektromobilu ID.R, který dosáhl v Pikes Peak a na Nürburgringu několika rekordů. Je podepsaný také pod vozem Volkswagen Polo R, který vyhrál mistrovství světa v rallye v letech 2013 až 2016 (a Sébastien Ogier získal titul).

Není žádným překvapením, že Williams zalovil zrovna v těchto vodách. Už pár měsíců je ředitelem Williamsu Jost Capito, který dříve působil jako ředitel motorsportu Volkswagenu a Demaisona zná více než dobře.

Není důvod, proč by Williams nemohl napodobit McLaren, věří Capito

Není důvod, proč by Williams nemohl napodobit McLaren, věří Capito

„Jsme rádi, že můžeme FX přivítat v našem týmu,“ řekl Capito. „Viděl jsem jeho technické schopnosti na vlastní kůži a jeho sportovní úspěchy mluví samy za sebe. Přivést někoho jeho kalibru do našeho již zkušeného technického týmu pomůže řídit budoucí směr našich operací a posílit náš tým.“

Demaison má i zkušenosti z F1, i když omezené. V 90. letech pracoval na motorech Peugeotu. Podle Capita má ale díky práci na ID.R přímé znalosti arodynamické technologie.

V rozhovoru pro BBC Sport popsal Capito 52letého kolegu jako „brilantního inženýra, který má správný přístup a správnou kulturu a přináší do týmu něco nového“.

Další článek: Christian Klien, Sophia Flörsch a Luca Ghiotto míří do DTM

9:28 | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00