Williams likviduje své slabé stránky

S jídlem roste chuť. Williams už v Poháru konstruktéru předstihl Ferrari, střed pole nechává za sebou a míří na úřadující mistry světa.
Williams likviduje své slabé stránky

Williams má pod kapotou silný motor od Mercedesu, ale to mají také McLaren a Force India. Tým z Grove tak jednoznačně postavil i dobrý vůz a velmi dobré výsledky podává také Valtteri Bottas, zatímco jeho týmový kolega se v poslední době vyhrabává z rozbitých monopostů. To, že nebodují oba vozy, je momentálně asi jedinou slabinou týmu.

Rozhovor s Claire Williamsovou: Máme na Red Bull

Rozhovor s Claire Williamsovou: Máme na Red Bull

Williams navíc poráží konkurenci (kromě Mercedesu) i na slabých tratích. Bude Maďarsko takovým okruhem? S ohledem na potřebu velkého přítlaku ano.

„Pokud bych měl říci, co nám vyhovuje nebo co nám nevyhovuje, tak by se dalo říci, že Německo nám nesedělo a přesto jsme tam měli dobrý vůz a dobrý výsledek“, říká pro Autosport Rob Smedley.

Williams prý nasadí v Maďarsku nové díly, které by měly zajistit, že bude dostatečně konkurenceschopný i na Hungaroringu.

Pokud se mu to povede, může směle pomýšlet na Red Bull. Ztráta Williamsu je sice 67 bodů, ale jen v posledním závodě bude ve hře 86 bodů, ačkoliv asi nelze čekat, že by je všechny ukořistil právě Williams.

Na druhou stranu nás po přestávce čekají tratě jako Spa a Monza, kde by měl mít Williams díky své maximální rychlosti navrch. 

„Ambicí tohoto týmu je eventuálně vyhrát mistrovství, což znamená porazit týmy jako je Ferrari, Red Bull a Mercedes. Ty jsou naším cílem a my po všech půjdeme", dodává odhodlaně Smedley. 

Diskuze (29) Další článek: Toto Wolff se zranil při jízdě na kole
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10