Williams likviduje své slabé stránky

S jídlem roste chuť. Williams už v Poháru konstruktéru předstihl Ferrari, střed pole nechává za sebou a míří na úřadující mistry světa.
Williams likviduje své slabé stránky

Williams má pod kapotou silný motor od Mercedesu, ale to mají také McLaren a Force India. Tým z Grove tak jednoznačně postavil i dobrý vůz a velmi dobré výsledky podává také Valtteri Bottas, zatímco jeho týmový kolega se v poslední době vyhrabává z rozbitých monopostů. To, že nebodují oba vozy, je momentálně asi jedinou slabinou týmu.

Rozhovor s Claire Williamsovou: Máme na Red Bull

Rozhovor s Claire Williamsovou: Máme na Red Bull

Williams navíc poráží konkurenci (kromě Mercedesu) i na slabých tratích. Bude Maďarsko takovým okruhem? S ohledem na potřebu velkého přítlaku ano.

„Pokud bych měl říci, co nám vyhovuje nebo co nám nevyhovuje, tak by se dalo říci, že Německo nám nesedělo a přesto jsme tam měli dobrý vůz a dobrý výsledek“, říká pro Autosport Rob Smedley.

Williams prý nasadí v Maďarsku nové díly, které by měly zajistit, že bude dostatečně konkurenceschopný i na Hungaroringu.

Pokud se mu to povede, může směle pomýšlet na Red Bull. Ztráta Williamsu je sice 67 bodů, ale jen v posledním závodě bude ve hře 86 bodů, ačkoliv asi nelze čekat, že by je všechny ukořistil právě Williams.

Na druhou stranu nás po přestávce čekají tratě jako Spa a Monza, kde by měl mít Williams díky své maximální rychlosti navrch. 

„Ambicí tohoto týmu je eventuálně vyhrát mistrovství, což znamená porazit týmy jako je Ferrari, Red Bull a Mercedes. Ty jsou naším cílem a my po všech půjdeme", dodává odhodlaně Smedley. 

Diskuze (29) Další článek: Toto Wolff se zranil při jízdě na kole
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10