Williams likviduje své slabé stránky

S jídlem roste chuť. Williams už v Poháru konstruktéru předstihl Ferrari, střed pole nechává za sebou a míří na úřadující mistry světa.
Williams likviduje své slabé stránky

Williams má pod kapotou silný motor od Mercedesu, ale to mají také McLaren a Force India. Tým z Grove tak jednoznačně postavil i dobrý vůz a velmi dobré výsledky podává také Valtteri Bottas, zatímco jeho týmový kolega se v poslední době vyhrabává z rozbitých monopostů. To, že nebodují oba vozy, je momentálně asi jedinou slabinou týmu.

Rozhovor s Claire Williamsovou: Máme na Red Bull

Rozhovor s Claire Williamsovou: Máme na Red Bull

Williams navíc poráží konkurenci (kromě Mercedesu) i na slabých tratích. Bude Maďarsko takovým okruhem? S ohledem na potřebu velkého přítlaku ano.

„Pokud bych měl říci, co nám vyhovuje nebo co nám nevyhovuje, tak by se dalo říci, že Německo nám nesedělo a přesto jsme tam měli dobrý vůz a dobrý výsledek“, říká pro Autosport Rob Smedley.

Williams prý nasadí v Maďarsku nové díly, které by měly zajistit, že bude dostatečně konkurenceschopný i na Hungaroringu.

Pokud se mu to povede, může směle pomýšlet na Red Bull. Ztráta Williamsu je sice 67 bodů, ale jen v posledním závodě bude ve hře 86 bodů, ačkoliv asi nelze čekat, že by je všechny ukořistil právě Williams.

Na druhou stranu nás po přestávce čekají tratě jako Spa a Monza, kde by měl mít Williams díky své maximální rychlosti navrch. 

„Ambicí tohoto týmu je eventuálně vyhrát mistrovství, což znamená porazit týmy jako je Ferrari, Red Bull a Mercedes. Ty jsou naším cílem a my po všech půjdeme", dodává odhodlaně Smedley. 

Diskuze (29) Další článek: Toto Wolff se zranil při jízdě na kole
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole