Williams letos poprvé na stupních vítězů

První stupně vítězů v letošní sezóně může slavit tým Williams. Valtteri Bottas dojel ve Velké ceně Kanady na třetí pozici.
Williams letos poprvé na stupních vítězů

Fin strávil úvod závodu na čtvrté pozici za svým krajanem Kimim Räikkönenem na ferrari a piloty Mercedesu.

Räikkönen však po své první zastávce dostal hodiny na výjezdu z vlásenky, čehož Bottas využil a přivezl Williamsu první letošní stupně vítězů.

„Jsem opravdu velmi šťastný i pro tým,“ řekl Bottas. „Kimiho chyba nám umožnila polepšit si o jednu pozici a změnili jsme také strategii v závodě. Tým odvedl opravdu dobrou práci a ani ode mě to nebyl špatný závod.“

„Myslím, že tenhle výsledek jsme opravdu potřebovali. Loni jsme viděli, že to opravdu podpořilo naše sebevědomí a teď znovu víme, že jsme top tým a můžeme bojovat o stupně vítězů.“

„Od Rakouska, kam přivezeme nový balíček, myslím, že můžeme v dalších závodech takové výsledky zopakovat.“

Jeho týmový kolega Felipe Massa po startu z patnácté pozice dojel na šesté příčce.

„Po náročné včerejší kvalifikaci jsem rád, jak pro mě vyvíjel závod. Dokázali jsme závod odjet na jednu zastávku a stále si na konci udržet rychlost na měkčí směsi pneumatik, což bylo skvělé. S vozem, který jsem měl dnes, jsem mohl bojovat o stupně vítězů, celkově to ale byl pro tým pozitivní víkend a v dalších závodech bychom měli být konkurenceschopní, obzvlášť s několika vylepšeními, které plánujeme na vůz nasadit.”

S výsledkem byl spokojen také šéfinženýr Williamsu Rob Smedley. „Dnes ráno jsem týmu řekl, že do tohoto závodu musíme jít s důvěrou v sebe sama a předvést všechno, čeho jsme schopní. Pokud to uděláme, tak věřím, že máme s Valtterim šanci dostat se na stupně vítězů a i s Felipem získat spoustu bodů. A to se přesně stalo.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Räikkönen si nedokáže vysvětlit své hodiny v závodě

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10