Williams letos poprvé na stupních vítězů

První stupně vítězů v letošní sezóně může slavit tým Williams. Valtteri Bottas dojel ve Velké ceně Kanady na třetí pozici.
Williams letos poprvé na stupních vítězů

Fin strávil úvod závodu na čtvrté pozici za svým krajanem Kimim Räikkönenem na ferrari a piloty Mercedesu.

Räikkönen však po své první zastávce dostal hodiny na výjezdu z vlásenky, čehož Bottas využil a přivezl Williamsu první letošní stupně vítězů.

„Jsem opravdu velmi šťastný i pro tým,“ řekl Bottas. „Kimiho chyba nám umožnila polepšit si o jednu pozici a změnili jsme také strategii v závodě. Tým odvedl opravdu dobrou práci a ani ode mě to nebyl špatný závod.“

„Myslím, že tenhle výsledek jsme opravdu potřebovali. Loni jsme viděli, že to opravdu podpořilo naše sebevědomí a teď znovu víme, že jsme top tým a můžeme bojovat o stupně vítězů.“

„Od Rakouska, kam přivezeme nový balíček, myslím, že můžeme v dalších závodech takové výsledky zopakovat.“

Jeho týmový kolega Felipe Massa po startu z patnácté pozice dojel na šesté příčce.

„Po náročné včerejší kvalifikaci jsem rád, jak pro mě vyvíjel závod. Dokázali jsme závod odjet na jednu zastávku a stále si na konci udržet rychlost na měkčí směsi pneumatik, což bylo skvělé. S vozem, který jsem měl dnes, jsem mohl bojovat o stupně vítězů, celkově to ale byl pro tým pozitivní víkend a v dalších závodech bychom měli být konkurenceschopní, obzvlášť s několika vylepšeními, které plánujeme na vůz nasadit.”

S výsledkem byl spokojen také šéfinženýr Williamsu Rob Smedley. „Dnes ráno jsem týmu řekl, že do tohoto závodu musíme jít s důvěrou v sebe sama a předvést všechno, čeho jsme schopní. Pokud to uděláme, tak věřím, že máme s Valtterim šanci dostat se na stupně vítězů a i s Felipem získat spoustu bodů. A to se přesně stalo.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Räikkönen si nedokáže vysvětlit své hodiny v závodě

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.