Williams: jsme druhý nejlepší tým

Zatímco ostatní mluví, Williams koná. Není to tak dlouho, co se tým pohyboval u samotného dna. V loňské sezóně získal jen 5 bodů. Letos je situace diametrálně odlišná.
Williams: jsme druhý nejlepší tým

Williams těží z motorů Mercedes, ale za jeho úspěchem nestojí jen to. Když pomineme Force Indii, která má také slušný vůz, nechává za sebou Williams i McLaren.

V Rakousku vydoloval Williams po sérii smolných výsledků maximum. Claire Williamsová ale dodává, že se nejednalo o náhodu, podle jejího názoru je nyní Williams druhým nejlepším týmem. 

„Nebyl to jednorázový výsledek, takže cílem je nyní udržet tuto úroveň konzistence i bodovou úroveň a neexistuje důvod, proč se nám to nemůže povést. Náš vůz má rychlost, což jsme dokázali naší konzistencí v uplynulých závodech, jen jsme měli smůlu.“ 

Cílem týmu z Grove je získat co nejvíce bodů a ideálně i další pódia v každém závodě. Podle Claire Williamsové je možné udržet současnou pozici v poháru konstruktéru.

Další článek: Anketa: Kdo podle vás získá letošní titul?

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10