Williams: jsme druhý nejlepší tým

Zatímco ostatní mluví, Williams koná. Není to tak dlouho, co se tým pohyboval u samotného dna. V loňské sezóně získal jen 5 bodů. Letos je situace diametrálně odlišná.
Williams: jsme druhý nejlepší tým

Williams těží z motorů Mercedes, ale za jeho úspěchem nestojí jen to. Když pomineme Force Indii, která má také slušný vůz, nechává za sebou Williams i McLaren.

V Rakousku vydoloval Williams po sérii smolných výsledků maximum. Claire Williamsová ale dodává, že se nejednalo o náhodu, podle jejího názoru je nyní Williams druhým nejlepším týmem. 

„Nebyl to jednorázový výsledek, takže cílem je nyní udržet tuto úroveň konzistence i bodovou úroveň a neexistuje důvod, proč se nám to nemůže povést. Náš vůz má rychlost, což jsme dokázali naší konzistencí v uplynulých závodech, jen jsme měli smůlu.“ 

Cílem týmu z Grove je získat co nejvíce bodů a ideálně i další pódia v každém závodě. Podle Claire Williamsové je možné udržet současnou pozici v poháru konstruktéru.

Další článek: Anketa: Kdo podle vás získá letošní titul?

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.