Williams jede do Montrealu s několika novými díly

Tým Williams získal v Monaku první letošní body a pochopitelně chce co nejdřív své bodové konto rozšířit. Proto otestuje v pátek řadu novinek.
Williams jede do Montrealu s několika novými díly

"Okruh v Montrealu je svým profilem skvělý pro předjíždění a vždy nabídne vzrušující závod," řekl technický ředitel stáje z Grove Sam Michael. "S novými pneumatikami a DRS (zadní pohyblivé křídlo) na dvou rovinkách tento rok podle mě nebude výjimkou. Nastavení směřuje k aerodynamické efektivnosti na rovinkách a maximalizování trakce na výjezdu z pomalých zatáček."

"Budeme mít nové přední křídlo, přívody vzduchu k brzdám, deflektory a upravený difuzor k otestování v trénincích, a také pro Kanadu povinné nové zadní křídlo s nižším odporem vzduchu."

Rubens Barrichello byl v Monte Carlu tím, kdo získal pro Williams první body. V Kanadě chce samozřejmě získat další. Týmovou pokladnu mohl obohatit také Pastor Maldonado, ten ale po kolizi s Hamiltonem závod nedokončil. V Montrealu to bude mít komplikovanější.

"Tento závod pro mě bude těžší, hlavně na začátku víkendu, protože okruh neznám," přiznal. "Úroveň přilnavosti se bude v průběhu těch tří dnů zlepšovat, takže trať se bude mezi jízdami měnit. Budu se muset každý den adaptovat, protože je důležité být připraven včas na sobotní kvalifikaci."

Další článek: Bahrajnci vyzvou jezdce a týmy: Buďte solidární a nejezděte k nám

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00