Williams je zklamaný, doufal v osmé nebo deváté místo

Ani v Grand Prix Kanady se Williamsu nepodařilo otevřít své letošní bodové konto, i když měl velmi dobrou výchozí pozici a věřil, že to dokáže.
Williams je zklamaný, doufal v osmé nebo deváté místo

Valtteri Bottas startoval v Montrealu ze třetího místa, ale v závodě se jen propadal, do cíle dojel až čtrnáctý.

"Takový výsledek jsme nechtěli, ale nemysleli jsme si, že dokončíme tam, kde jsme startovali. Ale jsme zklamaní, že jsme nezískali žádné body," řekla zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová. "Teď máme za sebou sedm závodů bez bodů, taková je skutečnost."

"Po včerejšku (sobotě), který byl pro tým tak vzrušující, jsem si myslela, že bychom mohli získat osmé nebo deváté místo, takže jsme zklamaní. Snad to bude lepší v Silverstonu."

Podle Bottase nešlo propadu v Montrealu zabránit. "Dnes jsem tomu dal vše, tým také. Ať bychom udělali cokoliv jinak se strategií nebo něčím jiným, byla by to stejná pozice. Auto prostě nemělo rychlost."

"Doufal jsem, že tady získám své první body, a tým tu byl po kvalifikaci také napumpovaný pro závod. Ale na trati, jako je tato, když je sucho, se dvěma úseky DRS a dlouhými rovinkami, je předjíždění snazší než na jiných okruzích. Všichni skončí na místech, která jim patří podle rychlosti auta, ať už startujete odkudkoliv."

Diskuze (26) Další článek: Pirelli potvrdilo, že nové pneumatiky v Británii nenasadí
21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10