Williams je zklamaný, doufal v osmé nebo deváté místo

Ani v Grand Prix Kanady se Williamsu nepodařilo otevřít své letošní bodové konto, i když měl velmi dobrou výchozí pozici a věřil, že to dokáže.
Williams je zklamaný, doufal v osmé nebo deváté místo

Valtteri Bottas startoval v Montrealu ze třetího místa, ale v závodě se jen propadal, do cíle dojel až čtrnáctý.

"Takový výsledek jsme nechtěli, ale nemysleli jsme si, že dokončíme tam, kde jsme startovali. Ale jsme zklamaní, že jsme nezískali žádné body," řekla zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová. "Teď máme za sebou sedm závodů bez bodů, taková je skutečnost."

"Po včerejšku (sobotě), který byl pro tým tak vzrušující, jsem si myslela, že bychom mohli získat osmé nebo deváté místo, takže jsme zklamaní. Snad to bude lepší v Silverstonu."

Podle Bottase nešlo propadu v Montrealu zabránit. "Dnes jsem tomu dal vše, tým také. Ať bychom udělali cokoliv jinak se strategií nebo něčím jiným, byla by to stejná pozice. Auto prostě nemělo rychlost."

"Doufal jsem, že tady získám své první body, a tým tu byl po kvalifikaci také napumpovaný pro závod. Ale na trati, jako je tato, když je sucho, se dvěma úseky DRS a dlouhými rovinkami, je předjíždění snazší než na jiných okruzích. Všichni skončí na místech, která jim patří podle rychlosti auta, ať už startujete odkudkoliv."

Další článek: Pirelli potvrdilo, že nové pneumatiky v Británii nenasadí

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.