Williams je zklamaný, doufal v osmé nebo deváté místo

Ani v Grand Prix Kanady se Williamsu nepodařilo otevřít své letošní bodové konto, i když měl velmi dobrou výchozí pozici a věřil, že to dokáže.
Williams je zklamaný, doufal v osmé nebo deváté místo

Valtteri Bottas startoval v Montrealu ze třetího místa, ale v závodě se jen propadal, do cíle dojel až čtrnáctý.

"Takový výsledek jsme nechtěli, ale nemysleli jsme si, že dokončíme tam, kde jsme startovali. Ale jsme zklamaní, že jsme nezískali žádné body," řekla zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová. "Teď máme za sebou sedm závodů bez bodů, taková je skutečnost."

"Po včerejšku (sobotě), který byl pro tým tak vzrušující, jsem si myslela, že bychom mohli získat osmé nebo deváté místo, takže jsme zklamaní. Snad to bude lepší v Silverstonu."

Podle Bottase nešlo propadu v Montrealu zabránit. "Dnes jsem tomu dal vše, tým také. Ať bychom udělali cokoliv jinak se strategií nebo něčím jiným, byla by to stejná pozice. Auto prostě nemělo rychlost."

"Doufal jsem, že tady získám své první body, a tým tu byl po kvalifikaci také napumpovaný pro závod. Ale na trati, jako je tato, když je sucho, se dvěma úseky DRS a dlouhými rovinkami, je předjíždění snazší než na jiných okruzích. Všichni skončí na místech, která jim patří podle rychlosti auta, ať už startujete odkudkoliv."

Další článek: Pirelli potvrdilo, že nové pneumatiky v Británii nenasadí

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.