Williams je rychlejší než Ferrari, hodnotí Maldonado

Tým Williams se stal možná největším překvapením závodního víkendu v Melbourne, dokázal bojovat na předních pozicích a ohrožovat top týmy.
Williams je rychlejší než Ferrari, hodnotí Maldonado

Pastor Maldonado byl v neděli jen krůček od svého nejlepšího výsledku ve formuli 1, ale v posledním kole chyboval a po havárii vypadl ze šestého místa. Tak vysoko čekal Williams jen málokdo.

"McLaren a Red Bull vypadají silně, ale my moc neztrácíme," hodnotil venezuelský závodník. "V prvním a druhém stintu jsem byl blízko Webberovi. V tom prvním jsem byl trochu rychlejší, v tom druhém jsem trochu ztrácel. Takže jsme vpředu. Myslím, že jsme rychlejší než Ferrari, také rychlejší než Sauber a Force India."

Přitom v zimních testech se Williams pohyboval na nízkých pozicích a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl posunout výrazně nahoru ve srovnání s loňským rokem. "Myslím, že jsou všichni překvapeni naší rychlostí," uznal Maldonado, který v závěru závodu útočil na Fernanda Alonsa. "A to víc tou závodní než tou kvalifikační. A zlepšit se můžeme ještě víc."

Williams by tak letos mohl pomýšlet na pravidelné body, což pro něj bylo loni nereálné. Po Melbourne má stále nulu, ale také dobrou náladu. "Tým si věří. Potřebujeme body, ale jsme v pohodě, protože jsme odvedli dobrou práci," dodal Maldonado.

Další článek: Rosberg: Problémy s opotřebením pneumatik Mercedes dokáže vyřešit