Williams je nadšený z Ticktumovy práce na simulátoru

Tým Williams je nadšený z Dana Ticktuma. Brit je podle zástupců týmu jedním z nejlepších jezdců, který kdy usedl do jejich simulátoru a věří, že dokáží využít jeho plný potenciál.
Williams je nadšený z Ticktumovy práce na simulátoru

Ticktum má za sebou těžký rok 2019, kdy se mu nedařilo v jeho angažmá v japonské super formuli a přišel o své místo v juniorském programu Red Bullu.

Koncem roku pak Williams oznámil, že angažoval mladého pilota do role vývojového jezdce. Ticktum se může pochlubit dvěma triumfy ve slavné Velké ceně Macaa.

„Těším se na spolupráci s ním. Když jsme ho posadili do našeho simulátoru, kluci řekli, že je jedním z nejlepších jezdců, kterého kdy viděli. Myslím, že je velice talentovaný a je třeba toho využít. Máme s tím zkušenosti. Ví, co se od něj očekává a jak se musí chovat,“ řekl zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová.

„Je jedním ze 750 lidí v týmu a ve Williamsu jsme k tomu vždy přistupovali tak, že nikdo není důležitější než kdokoliv jiný. Každý si musí vyhrnout rukávy a dělat práci způsobem, jaký se od něj očekává. Myslím ale, že to ví a chápe.“

Podle Williamsové Ticktum zkušenostmi z Red Bullu dospěl. „Myslím, že se zkušenostmi, které teď má, je velmi vyzrálý. Je ochoten sklonit hlavu a jen dělat práci, která se po něm žádá,“ říká.

„Myslím, že bude třeba jej sledovat, je skvělý britský talent, který by v našem sportu neměl být z žádného důvodu zapomenut,“ dodává.

Foto: FIA F3

Další článek: Současná struktura příjmů by podle Brawna pro nový tým ve F1 znamenala „jistou smrt“

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.