Williams je nadšený z Ticktumovy práce na simulátoru

Tým Williams je nadšený z Dana Ticktuma. Brit je podle zástupců týmu jedním z nejlepších jezdců, který kdy usedl do jejich simulátoru a věří, že dokáží využít jeho plný potenciál.
Williams je nadšený z Ticktumovy práce na simulátoru

Ticktum má za sebou těžký rok 2019, kdy se mu nedařilo v jeho angažmá v japonské super formuli a přišel o své místo v juniorském programu Red Bullu.

Koncem roku pak Williams oznámil, že angažoval mladého pilota do role vývojového jezdce. Ticktum se může pochlubit dvěma triumfy ve slavné Velké ceně Macaa.

„Těším se na spolupráci s ním. Když jsme ho posadili do našeho simulátoru, kluci řekli, že je jedním z nejlepších jezdců, kterého kdy viděli. Myslím, že je velice talentovaný a je třeba toho využít. Máme s tím zkušenosti. Ví, co se od něj očekává a jak se musí chovat,“ řekl zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová.

„Je jedním ze 750 lidí v týmu a ve Williamsu jsme k tomu vždy přistupovali tak, že nikdo není důležitější než kdokoliv jiný. Každý si musí vyhrnout rukávy a dělat práci způsobem, jaký se od něj očekává. Myslím ale, že to ví a chápe.“

Podle Williamsové Ticktum zkušenostmi z Red Bullu dospěl. „Myslím, že se zkušenostmi, které teď má, je velmi vyzrálý. Je ochoten sklonit hlavu a jen dělat práci, která se po něm žádá,“ říká.

„Myslím, že bude třeba jej sledovat, je skvělý britský talent, který by v našem sportu neměl být z žádného důvodu zapomenut,“ dodává.

Foto: FIA F3

Další článek: Současná struktura příjmů by podle Brawna pro nový tým ve F1 znamenala „jistou smrt“

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10