Williams je Maldonadovým výkonem z Monte Carla zklamaný, přiznal Gillan

Po vítězství ze Španělska Williams doufal v další dobrý výsledek, ale z Monaka odjel zklamaný. A to i kvůli zbytečné chybě Pastora Maldonada.
Williams je Maldonadovým výkonem z Monte Carla zklamaný, přiznal Gillan

Maldonado měl během závodního víkendu celkem tři nehody, přičemž ta se Sergiem Pérezem ho stála 10 míst na startovním roštu. "Já si myslím, že se té nehodě dalo vyhnout, a proto byla zklamáním. Penalizace byla pochopitelná," řekl provozní šéf týmu Mark Gillan.

Nejlepší výkon ovšem nepodal ani Bruno Senna, i když zachránil čest týmu 10. místem v cíli závodu a ziskem jednoho bodu. "Bruno byl po kvalifikaci velmi upřímný a přiznal, že mohl být lepší," prozradil Gillan.

"V závodě se hodně snažil, ale nakonec ho frustroval Kimi tím, jako ho zdržel. S Brunem budeme i nadále tvrdě pracovat v simulátoru a na trati, abychom mu pomohli dostávat maximální výkon z nových pneumatik."

Víkend v Monaku proto Gillan nemůže hodnotit kladně. "Auto mělo v kvalifikaci na čtvrté nebo páté místo a závodní rychlost jsme měli také dobrou, takže je zklamáním, že jsme v tomto závodě nezískali větší počet bodů."

Gillan věří, že Williamsu bude vyhovovat i okruh v Montrealu. Pokud se nedopustí větších chyb, měl by být znovu silný.

Další článek: V Monaku jsem nikoho záměrně nezdržoval, odmítá spekulace Webber