Williams hodlá vedle Hülkenberga angažovat zkušeného jezdce

Za hlavní kandidáty jsou považováni Kovalainen, Glock, Heidfeld a Barrichello.

Jezdecká dvojice Williamsu v roce 2010 bude dost možná zcela jiná. Angažování šampiona série GP2 Nica Hülkenberga je již hotovou věcí. Blízko podpisu smlouvy s Mercedesem má údajně Nico Rosberg. Vzhledem k tomu, že Williams nejspíše nebude v příští sezoně používat motory od Toyoty, se pravděpodobně bude poroučet i Kazuki Nakadžima.

Na volné místo ve stáji sira Franka Williamse je proto poměrně velká tlačenice. Mnoho jezdců totiž ještě neví, zda a za jaký tým budou v příští sezoně startovat.

Často se s Williamsem spojuje jméno Nicka Heidfelda. Dvaatřicetiletý německý závodník již za tento tým v roce 2005 závodil. Sam Michael, technický ředitel Williamsu, si Heidfelda pořád cení:

"V porovnání s Kubicou si Nick vede velmi dobře. Říct, že už má po kariéře, by bylo naprosto nesmyslné. V dnešní době přináší angažování zkušeného jezdce mnoho výhod, neboť, jak všichni víme, je velmi omezené testování. Zaměstnat nováčka je proto značně riskantní."

Dalšími jezdci spojovanými s Williamsem jsou Heikki Kovalainen, Timo Glock a Rubens Barrichello. Brazilský jezdec by mohl mít šanci, pokud Rosberg zabere právě jeho místo u týmu Brawn GP.

Zatím není jisté, jaké pohonné jednotky bude tým z Grove používat. Mezi favority je ale řazen Renault.

 

Další článek: Button může v Suzuce získat titul, ale riskovat kvůli tomu nebude

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.