Williams hájí Maldonada: Kolize s Pérezem byla běžným závodním incidentem

Williams nebude nijak zvlášť vyčítat Maldonadovi, že v Silverstonu kolidoval s Pérezem, a určitě si nemyslí, že by venezuelský závodník jezdil nebezpečně.
Williams hájí Maldonada: Kolize s Pérezem byla běžným závodním incidentem

Pérez se v Británii na Maldonada hodně zlobil, označil jeho chování za nebezpečné a apeloval na FIA, aby trestala přísněji.

"Podívali jsme se na to a podle našeho názoru Pérez Pastora zavřel," reagoval provozní šéf Williamsu Mark Gillan. "Pastor byl na vnitřku, zabrzdil, zablokovala se mu kola a to auto vzal v podstatě s sebou."

"Je vidět velké cuknutí, jak bojuje s vozem, pak mu uklouzne zadní část doprava a trefí Péreze. Takže pro mě je to závodní incident. Nic v tom nevidím. Pastor je opravdový bojovník. Je rychlý, na trati rázný. V posledních závodech jsme měli pár incidentů. Myslím, že tenhle byl smolný, ale podle mě to byl závodní incident."

Gillan ovšem na druhé straně netvrdí, že ho Maldonadova nehoda nemrzí, protože primárním úkolem obou jezdců je vždy dovézt vůz do cíle. "Ale tady brzdil v závodní stopě a auto bohužel ztratilo přilnavost, nemohl s tím nic dělat. Péreze trefit určitě nechtěl, to je jisté," dodal.

FIA však dospěla k jinému závěru a Maldonadovi uložila dvojitý trest v podobě pokuty a napomenutí.

Další článek: Webber přiznal, že jednal s Ferrari

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“