Williams představil letošní vůz. Plány na rozšířenou realitu zhatili hackeři

Williams dnes připravil vůz FW43B pro sezónu 2021

Williams dnes představil vůz pro sezónu 2021, se kterým budou jezdit George Russell a Nicholas Latifi. Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem.

Williams se vrátil k modré barvě. Nový generální ředitel Jost Capito uvedl, že Williams je ikona, která si získala reputaci díky úspěchu. Ten samozřejmě momentálně nezažívá, ale vzestupy a pády jsou podle něj pro značky, které jsou tady dlouho, typické.

„Historický úspěch může být silným motivátorem, ale nelze na něj spoléhat při definování budoucího úspěchu v moderní éře formule 1,“ řekl Capito.

„Proto jsme pro vůz 2021 vytvořili nový čerstvý vzhled, který uznává naši neuvěřitelnou minulost a zachovává si ducha, sílu a motivaci, která zůstává jádrem DNA Williamsu, ale také se dívá do budoucnosti a ukazuje naše dlouhodobé ambice pro návrat na přední část startovního roštu.“

Plán s rozšířenou realitou nevyšel

Nový vůz Williamsu jste mohli mít s trochou nadsázky doma. Tým vydal speciální aplikaci s názvem Williams Racing AR Launch 202‪1, díky které mělo být možné vůz promítnout na stůl, podlahu či zahradu. Využívají se prvky rozšířené reality.

Necelou hodinu před prezentací ale Williams tuto část zrušil. Aplikace prý byla napadena hackery.

Váš názor Další článek: Je to vlajka nebo barvy? WADA už prověřuje zbarvení Haasu