Williams formálně potvrdil Sargeanta pro rok 2023

Williams dnes oficiálně potvrdil, že v příštím roce bude vedle Alexe Albona jezdit Logan Sargeant.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Williams formálně potvrdil Sargeanta pro rok 2023 | Foto: Getty Images / Clive Rose

Šéf Williamsu Jost Capito před měsícem uvedl, že vedle Albona bude v příštím roce jezdit Logan Sargeant.

Mělo to ale háček... americkému mladíkovi chyběla superlicence. Díky účasti v trénincích F1 a zejména díky čtvrtému místu ve formuli 2 ale Sargeant získal potřebné body a dostal superlicenci. Dnes ho tak mohl tým oficiálně potvrdit.

„Je to obrovská čest a splněný sen, že jsem dostal příležitost závodit ve formuli 1 s týmem Williams Racing,“ řekl Sargeant.

„Obrovský dík patří všem lidem ve Williams Racing a Dorilton Motor Sports za podporu, kterou mi poskytli ode dne, kdy jsem se poprvé připojil k týmu při Velké ceně Spojených států 2021.“

„To, že jsem byl v uplynulém roce součástí Jezdecké akademie Williamsu, mi poskytlo důležitou platformu pro můj jezdecký rozvoj a připravilo mě na tuto další kapitolu. Jsem připraven a nadšený, že se mohu podílet na této cestě, na níž chce tým postupovat vzhůru.“

„Od svého vstupu do naší jezdecké akademie na konci roku 2021 se Logan mohl plně integrovat do týmu v Grove při práci na simulátoru a nedávno i na trati během čtyř volných tréninků, kterých se zúčastnil,“ uvedl Jost Capito, který je rád, že může Sargeanta přivítat v týmu.

První Američan na plný úvazek po 16 letech

Sargeant se stane prvním americkým jezdcem, který bude závodit ve formuli 1 od dob Alexandera Rossiho, jenž na konci sezony 2015 absolvoval pět závodů za tým Marussia. Posledním americkým jezdcem, který se ve F1 objevil na plný úvazek, byl Scott Speed, který závodil s Toro Rosso v letech 2006-07. Za posledních 30 let závodili v F1 pouze tři Američané.

Další článek: Verstappen sledoval na obrazovkách počínání Péreze. Brzdit Leclerca ale nechtěl

Témata článku:

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...