Williams chystá speciální zbarvení se značkou Gulf. O konkrétní variantě rozhodnou fanoušci

Williams a společnost Gulf chystají speciální zbarvení monopostu britské stáje, které bude využito ve třech velkých cenách. Konečné slovo při výběru finální varianty budou mít fanoušci.

Foto: Williams F1

Williams chystá speciální zbarvení se značkou Gulf. O konkrétní variantě rozhodnou fanoušci | Foto: Williams F1

Jedním ze sponzorů stáje Williams se před letošní sezonou stala petrolejářská firma Gulf, která předtím podporovala McLaren.

Značka Gulf má v motorsportu dlouhou tradici nejen v F1, ale také v Le Mans. Gulf je historicky spojen s oranžovo-modrým zbarvením, které se postupem času stalo ikonickým.

A právě oranžovo-modré zbarvení ponesou monoposty stáje Williams ve třech letošních velkých cenách. Speciální design ponesou vozy stáje z Grove v Singapuru, v Japonsku a v Kataru. Williams tím naváže na McLaren, který zbarvení typické pro Gulf jednorázově nasadil před dvěma lety v Monaku.

O konečném výběru zbarvení pro tyto tři Grand Prix rozhodnou fanoušci. 

Klepněte pro větší obrázek

Na výběr budou mít ze čtyř variant a rozhodovat budou ve třech oddělených hlasování. První z nich, v němž se vybírá mezi verzí Bolder than Bold (odvážnější než odvážný) a The Contemporary (současnost), probíhá na webu stáje Williams již nyní a zúčastnit se ho můžete i vy (zde – čas máte do 4. června).

V pondělí 5. června půjdou do boje další dvě varianty – Heritage (historická) a Visionary (vizionářská), které rovněž budou podrobeny rozstřelu.

Ve finálovém kole se pak utkají vítězné verze z prvního kola. Konečný výsledek bude představen během motoristického festivalu v Goodwoodu dne 12. června.

Další článek: Pracovníci AlphaTauri se díky vyvrácení možnosti prodeje týmu mohou opět soustředit na závodění, tvrdí Cunoda

Témata článku: