Williams byl jasně rychlejší než Ferrari, věří Smedley

Williams byl jasně rychlejší než Ferrari, věří Smedley

I přesto, že Williams na Silverstonu nevybojoval stupně vítězů, nemusí být podle jeho hlavního závodního inženýra Roba Smedleyho tým zklamaný.

Felipe Massa předvedl ve Velké ceně Velké Británie výborný start a posunul se do čela. Krátce poté se za něj na druhou pozici dostal před Lewise Hamiltona Valtteri Bottas.

Hamilton ale oba jezdce přeskočil během zastávky v boxech. Díky dešti v závěru závodu se pak před oba piloty stáje z Grove dostali ještě Nico Rosberg a Sebastian Vettel.

A i přesto, že byl Smedley zklamaný z toho, že po tak slibném začátku neskončil na stupních vítězů alespoň jeden z jezdců Williamsu, řekl, že se tým z Grove musí zaměřit na zlepšení, kterého dosáhl na Silverstonu, kde byl podle něj Williams jasně rychlejší než Ferrari.

„Myslím, že ten víkend byl pro nás celkově velmi, velmi pozitivní,” řekl Smedley. „Mysleli jsme, že by auto mohlo být dobré, všechna vylepšení, která jsme nasadili na vůz, fungovala opravdu dobře.”

„Myslím, že je to první víkend od začátku sezóny, kde jsme byli jasně rychlejší než naši nejbližší soupeři - Ferrari. Byli jsme rychlejší v kvalifikaci a měli jsme podobnou rychlostní výhodu také na suchu v závodě.”

„Je jasné, že za sucha jsme byli (na Silverstonu) druhý nejrychlejší vůz, takže to pro nás byl opravdu pozitivní víkend.”

Foto: Getty Images / Charles Coates

Doporučujeme

Články odjinud