Williams by své vítězství za pódia Sauberu neměnil

Podle ředitele Williamsu Tota Wolffa je důležité, že jeho tým znovu vyhrál závod. Může si odškrtnout velký úkol a jít dál.
Williams by své vítězství za pódia Sauberu neměnil

Williams v minulosti patřil mezi top týmy, ale v posledních letech se mu nedařilo. Letos sice postavil dobré auto a dokázal s ním vyhrát závod ve Španělsku, přesto skončil v šampionátu až osmý.

"I tak to byla dobrá sezóna, protože když se podíváte na vnímání Williamsu, změnilo se," hodnotil Wolff pro Autosport. "Je to šoubyznys, na to nesmíme zapomínat."

"Kdybyste se lidí zeptali, jak vnímají Williams, jasně by řekli, že je to konkurenceschopný tým. Není to jeden z top týmů, ale jsou tu, vyhráli závod."

"Mnohokrát jsem byl dotázán, zda bych vyměnil vítězství za pódia Sauberu? Ne. Ukončilo to naše osmileté období bez vítězství a teď už tu ta otázka nestojí. Je důležité, aby na to (období bez výhry) lidé přestali myslet."

Wolff však nepopírá, že Williams mohl s letošním vozem získat víc dobrých umístění. "Po Barceloně se tým učil, v některých závodech jezdci zahodili dobré výsledky, ale postavili jsme solidní auto schopné jezdit vpředu s ostatními."

"Mohli jsme od letošního roku očekávat víc? Nevím. Vylezli jsme z černé díry a snažíme se postavit tým s dlouhodobou perspektivou. A to občas znamená krátkodobé výkyvy."

Další článek: Závodit budeme nezávisle na Concordské dohodě, ujišťuje Marussia

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.