Williams by své vítězství za pódia Sauberu neměnil

Podle ředitele Williamsu Tota Wolffa je důležité, že jeho tým znovu vyhrál závod. Může si odškrtnout velký úkol a jít dál.
Williams by své vítězství za pódia Sauberu neměnil

Williams v minulosti patřil mezi top týmy, ale v posledních letech se mu nedařilo. Letos sice postavil dobré auto a dokázal s ním vyhrát závod ve Španělsku, přesto skončil v šampionátu až osmý.

"I tak to byla dobrá sezóna, protože když se podíváte na vnímání Williamsu, změnilo se," hodnotil Wolff pro Autosport. "Je to šoubyznys, na to nesmíme zapomínat."

"Kdybyste se lidí zeptali, jak vnímají Williams, jasně by řekli, že je to konkurenceschopný tým. Není to jeden z top týmů, ale jsou tu, vyhráli závod."

"Mnohokrát jsem byl dotázán, zda bych vyměnil vítězství za pódia Sauberu? Ne. Ukončilo to naše osmileté období bez vítězství a teď už tu ta otázka nestojí. Je důležité, aby na to (období bez výhry) lidé přestali myslet."

Wolff však nepopírá, že Williams mohl s letošním vozem získat víc dobrých umístění. "Po Barceloně se tým učil, v některých závodech jezdci zahodili dobré výsledky, ale postavili jsme solidní auto schopné jezdit vpředu s ostatními."

"Mohli jsme od letošního roku očekávat víc? Nevím. Vylezli jsme z černé díry a snažíme se postavit tým s dlouhodobou perspektivou. A to občas znamená krátkodobé výkyvy."

Diskuze (55) Další článek: Závodit budeme nezávisle na Concordské dohodě, ujišťuje Marussia
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30