Williams bude od příští sezóny používat motory Renault

Tým Williams a automobilka Renault ohlásily obnovení starého partnerství, vozy z Grove budou znovu poháněné francouzskými agregáty.
Williams bude od příští sezóny používat motory Renault

Renault Sport F1 a Williams F1 uzavřely smlouvu, podle které budou monoposty britské stáje pohánět osmiválce z Viry-Châtillon v letech 2012 a 2013. Tím ale jejich spolupráce neskončí, už pracují na jejím pokračování v éře šestiválců od roku 2014.

"Jsme nadšení a vzrušeni naším novým partnerstvím s Renaultem," komentoval Frank Williams. "Znovu se tak spojí tým formule 1 s přední automobilkou, a doplní se tak náš nový vztah s Jaguarem. Zároveň jsme vděční Cosworthu, v posledních dvou letech byli férovým a spolehlivým partnerem na trati i mimo ní. Těšíme se, že s nimi budeme v budoucnu spolupracovat v rámci našich dalších aktivit."

Renault v minulosti spolupracoval s Williamsem v letech 1989 až 1997 a pro obě strany to bylo velmi úspěšné období, během nějž získaly čtyři jezdecké tituly, pět konstruktérských titulů a 63 vítězství v Grand Prix.

"Renault zůstává ve formuli 1, aby dosáhl úspěchu nákladově efektivním způsobem, a partnerství s Williamsem má velký potenciál, aby rozšířilo sbírku výsledků, které jsme v posledních letech získali s našimi partnerskými týmy," uvedl prezident Renaultu Sport F1 Bernard Rey. "Williams nedávno podnikl několik obchodních a technických kroků, aby modernizoval své provozy, a my se domníváme, že toto partnerství je dalším krokem v tomto důkladném plánu. Ilustruje, jak odhodlaný je tento tým mít výsledky, což dokonale koresponduje s našimi vlastními cíli."

Renault tak bude příští rok dodávat své motory čtyřem týmům: Red Bullu Racing, Renaultu, Lotusu a Williamsu.

Další článek: Společnost Thesan Capital se stala novým majitelem týmu Hispania Racing

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00