Williams bude na konci sezóny testovat s Maldonadem a Stonemanem

Venezuelský závodník Pastor Maldonado, o němž se hovoří jako o možné náhradě za Nica Hülkenberga, bude pro Williams testovat spolu s Deanem Stonemanem v Abú Zabí.
Williams bude na konci sezóny testovat s Maldonadem a Stonemanem

"Jsme nadšení, že ty dva dny budou s FW32 testovat dva úřadující mistři dvou nejlepších nižších závodních sérií," prohlásil Frank Williams v narážce na skutečnost, že Maldonado vyhrál letošní GP2 a Stoneman formuli 2.

Stáj z Grove zároveň potvrdila, že jejím oficiálním třetím jezdcem zůstane v sezóně 2011 Valtteri Bottas. "Valtteri tvrdě bojoval o třetí místo v letošní evropské formuli 3," připomněl Williams. "Získal dvě vítězství a šest pódií v roce, kdy byla velmi tvrdá konkurence. Také vytvořil rekord svým druhým vítězstvím v řadě ve formuli 3 masters."

Testy mladých talentů se uskuteční v Abú Zabí po poslední Grand Prix sezóny, podrobnosti si přečtěte zde. Williams přiznal, že zvažuje angažování závodníka, který týmu přinese peníze. Osud Nica Hülkenberga je tak stále nejistý, protože za místo platit odmítl, zatímco Maldonada podporuje venezuelská vláda financemi z ropného průmyslu.

Diskuze (49) Další článek: Button pomůže Hamiltonovi, věří McLaren. Ještě ne, namítá Button
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.