Williams bude muset vyměnit některé zaměstnance, připouští Parr

Navzdory velkým očekáváním se týmu Williams vůbec nevydařil vstup do letošní sezóny a ředitel týmu Adam Parr přiznal, že takhle není možné pokračovat dál každým rokem.
Williams bude muset vyměnit některé zaměstnance, připouští Parr

"Uznáváme, že se věci musí změnit, takže vzkaz zní, že změny uděláme," řekl Parr pro Reuters. Otázkou samozřejmě je, jak se změny projeví v organizační struktuře stáje. "Nemůžeme změnit to, co děláme, aniž bychom vyměnili lidi," odpověděl jasně Parr. "Můžete udělat tři věci. Můžete změnit organizaci a její strukturu, a lidé můžou přicházet a odcházet. Budeme se muset podívat na všechny tři."

Williams sice patří mezi menší stáje, ovšem podle Parra mu neschází peníze. "Není to rozpočtem, nemůže to být nedostatečným rozpočtem," řekl. "Jsou tu jiné týmy, které určitě nemají více zdrojů než my, a odvádějí lepší práci. Je to naprosto nepřijatelné. Ano, v průběhu sezóny se zlepšíme stejně jako loni, kdy jsme začali velmi špatně a probojovali se zpět nahoru. Ale nemůžeme každý rok začínat takhle. Nejdeme vpřed, takže budeme muset udělat změny, abychom zajistili, že půjdeme vpřed."

Williams přitom patří mezi inovátory letošní sezóny díky své radikální převodovce. Ta ale přinesla také jisté problémy se spolehlivostí, v prvních dvou závodech ani jeden vůz týmu neviděl cíl. Rezervy vidí Parr v oblasti difuzoru.

"Neudělali jsme výfukem foukanou záď vozu a ta přináší velký zisk v čase na kolo," uvedl. "Jsou tu další oblasti, v kterých jsme nebyli dost šikovní. Samotné auto, jeho základ a koncept jsou solidní. Práce, kterou jsme odvedli na převodovce, se vyplatí. Takže jsme udělali několik velmi dobrých věcí, ale možná jsme se až moc soustředili na věci, které děláme dobře, a nepřemýšleli správně nad ostatními příležitostmi. Neschází nám kreativita, ale ambice nemáme dostatečné. Jsou tu jiní lidé, kteří jsou kreativnější a ambicióznější."

V souvislosti s problémy Williamsu se nabízí otázka, jestli by tým neměl vyměnit přímo technického ředitele Sama Michaela. "Sam je výjimečně talentovaný, tvrdě pracující, šikovný a oddaný člověk," řekl Parr. "Poslední, co potřebuje, je, aby mu někdo říkal, jak na tom jsme, nebo jestli by měl mít obavy."

"Kdyby si Sam myslel, že je pro tým správné, aby odešel, udělal by to zítra. Ani by o tom nediskutoval. Udělá vše, co tým potřebuje. Myslím, že jde o organizaci, příchod nových talentů. A pokud jsou oblasti, v kterých nepodáváme dobré výkony, musíme se jimi zabývat. Musíme udělat pár těžkých rozhodnutí. Kdyby šlo o jezdce, ani byste o tom nepřemýšleli, že? Vždy chcete mít ty nejlepší. A pokud je nemáme, nemyslím, že bychom se s tím měli spokojit."

Na otázku, zda by v případě problémů s jezdci skutečně ani nepřemýšlel nad jejich propuštěním, vzhledem ke sponzorům Maldonada, Parr odpověděl: "Pastor podle mě odvádí úžasnou práci. Ukázal, že je velmi rychlý, velmi talentovaný. Ukázal to v GP2 a ukazuje to ve formuli 1."

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Číně Webber, nejrychlejší zastávku měl Schumacher

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.