Williams bude mít brzy prohlášení, Stroll si vyzkouší starší vůz

Williams by měl brzy oznámit svou jezdeckou sestavu pro příští rok. Zatím víme jistě jen to, že Felipe Massa končí nejen u týmu z Grove ale také v F1.
Williams bude mít brzy prohlášení, Stroll si vyzkouší starší vůz

Favoritem na sedačku je podle posledních spekulací Lance Stroll.

„Pro nás je příliš brzy mluvit o příštím roku,“ uvedla Williamsová pro Motorsport.com na dotaz, zda pro ně bude jezdit příští rok mladý Kanaďan. 

„Budeme mít brzy prohlášení, ale nejsem připravená o tom teď říct více.“

Stroll by měl absolvovat kilometry ve voze Williams FW36 z roku 2014. Kromě toho musí ještě odjet 9 závodů během tří víkendu v evropské F3 a zajistit si tak dostatek bodů pro získání superlicence.

Jak jsme rozebírali včera, Stroll má velký náskok na čele a navíc mu pro zisk superlicence stačí skončit celkově na třetím místě. Samozřejmě bude chtít titul. 

„Doufejme, že brzy získá titul v F3. Není špatná věc to mít ve svém životopise, ne? Lance odvedl v tomto roce skvělou práci. Do značné míry to v šampionátu F3 válcuje a všichni vědí, že F3 je skvělý předstupeň pro F1.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (23) Další článek: Jaké pneumatiky si vybrali jezdci pro GP Singapuru 2016?
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen