Williams Albonovi sedne jako ulitý, myslí si Russell

George Russell má za to, že by se jeho nástupci v sedačce Williamsu mohlo dařit.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Williams Albonovi sedne jako ulitý, myslí si Russell | Foto: Getty Images / Mark Thompson

George Russell si po třech letech boje převážně v zadní části boje svými srdnatými výkony vysloužil angažmá u Mercedesu. Jeho místo příští rok zaujme Alexander Albon, který jinak patří do rodiny Red Bullu.

Russell má za to, že jeho blízký kamarád Albon by po roce bez závodění ve formuli 1 mohl v barvách Williamsu předvádět působivé výkony.

„Nijak jsem hochům z týmu nezakrýval, kdo by podle mě mohl být ideální náhradou. Vím, že to mezi ním a Nyckem de Vriesem bylo dost těsné. Bylo mi jasné, že ať už si tým zvolí kohokoliv z nich, získá tím opravdovou kvalitu. Myslím, že se ručičky vah překlopily na Alexovu stranu i díky jeho zkušenostem.

Je to fantastický jezdec. U Red Bullu to neměl vůbec jednoduché, ale myslím si, že se do závodů vrátí silnější. Vždy dával práci všechno, ať už působil kdekoliv. Jsem přesvědčen, že prostředí v týmu Williams mu sedne do puntíku a že se mu tam bude dařit. Mám z toho radost,“ řekl Russell.

Také Max Verstappen, bývalý Albonův kolega, angažmá britskothajského pilota u Williamsu kvituje. Má za to, že méně stresující prostředí by mu mohlo vyhovovat.

Váš názor Další článek: Zajímavé statistiky po GP Itálie 2021: Double McLarenu po 11 letech
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00