Williams a FOTA se rozešly v poklidném duchu

Další činnosti Williamsu by FOTA oslabily.

Pozastavení činností Williamsu ve FOTA nebylo žádnou dramatickou událostí. Prozradil to výkonný ředitel týmu Adam Parr.

Ze strany Williamsu nebyl akt přihlášky zamýšlen jako pokus o destabilizaci FOTA.

"Dokonce nemáme ani v úmyslu je odradit od prováděných či zamýšlených kroků," řekl Adam Parr.

"Jako tým máme určitou filozofii, může se stát, že jiné týmy to vidí jinak a my to respektujeme."

Williams podal přihlášku do šampionátu, neboť je smluvně vázán k účasti až do roku 2012. Smluvní partneři Williamsu, FIA a FOM, plní své závazky, a tak Williams podle vlastních slov neměl jinou možnost, než podat přihlášku [čtěte Williams neměl jinou volbu].

"Pokud se na nás některý ze soupeřů zlobí, tak nám to nedal najevo. Všichni to vidí pragmaticky."

Parr vysvětlil, že na začátku posledního jednání FOTA v Londýně Frank Williams a Adam Parr vysvětlili své důvody a nabídli, že opustí místnost.

"Po chvíli jsme se vrátili a FOTA nám ve velmi poklidném a nekonfrontačním duchu oznámila, že s ohledem na stále pokračující diskuze s FIA by bylo dobré, abychom se jich nezúčastnili.

Pokud většina týmů chce jít určitým směrem a v menšině je tým, který chce něco jiného, FOTA by byla pokračujícím členstvím tohoto týmu oslabena. Akceptuji to," řekl Parr.

Další článek: Ecclestone: Zájemci o vstup do F1 můžou vytlačit současné týmy

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.