Willi Weber jde do důchodu

Známému německému manažerovi bude v neděli sedmdesát let a od hektického světa královny motorsportu si chce pořádně odpočinout.
Willi Weber jde do důchodu

Oslavy proběhnou na Mallorce, bratři Schumacherové, kteří v minulosti byli Weberovými chráněnci, se jich ale prý nezúčastní.

"Když se Michael zjeví ve Stuttgartu, sejdeme se a popovídáme si. Ovšem nikoliv o formuli 1. Doufám, že to tak bude po mnoho dalších let," nechal se slyšet Weber.

Willi Weber za svou úspěšnou kariéru dokázal nashromáždit velké jmění, často je přezdíván Pan 20%, podle výše jeho odměny, která se rovnala dvaceti procentům mzdy jeho svěřence. Naposledy dělal managera Nikovi Hülkenbergovi, jejich cesty se ale loni v květnu rozešly. Weberovo rozhodnutí je prý neměnné a nic ho nepřesvědčí o opaku, ani kdyby si Vettel začal hledat manažera.

"Ne, už opravdu ne. Děkuji, ale dlouhá léta jsem byl manažerem nejlepších závodníků na světě, a to mi stačí," řekl Weber pro agenturu DAPD.

Kromě starání se o piloty byl Weber například vůdčí osobností týmu Německa v sérii A1 GP. Angažoval se ovšem i mimo motorsport, podporoval kupříkladu supermodelky Naomi Campbell a Claudii Schiffer. 

Další článek: Barrichello lituje Trulliho odchodu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.