Wickens se vrátil do IndyCar, v Torontu řídil speciálně upravenou Acuru

Kanaďan Robert Wickens se o minulém víkendu alespoň částečně vrátil do startovního pole série IndyCar. Bývalý pilot DTM vedl před startem grand prix v Torontu během zahřívacího kola celé startovní pole za volantem speciálně upravené Acury NSX, kterou kompletně ovládal pouze pomocí rukou.

Robert Wickens v loňské sezóně naskočil po dlouhé době strávené v Evropě jako nováček do série IndyCar, kde již od prvního závodu patřil k nejrychlejším ve startovním poli a jeho výkony byly příjemným překvapením roku 2018.

Poté ale přišel osudový závod na ikonickém trojúhelníkovém oválu v Poconu, který měli jezdci naplánovaný na 19. srpna. Wickens v úvodních kolech závodu sváděl souboj s Ryanem-Hunterem Reayem, mezi oběma vozy došlo ke kontaktu a Wickensův vůz byl vymrštěn do plotu nad tratí oválu.

Kanadskému jezdci po tvrdých nárazech a složitých zraněních hrozilo ochrnutí dolních končetin. Nejčernější scénáře se však naštěstí nenaplnily a Wickens během náročné rehabilitace pomalu opět začíná chodit.

Jeho zdravotní stav mu však neumožňuje ovládání pedálů automobilu, a tak mu organizátoři grand prix IndyCar v Torontu speciálně upravily vůz Acura NSX, díky čemuž ho Robert Wickens mohl ovládat pouze pomocí rukou. Nejeden fanoušek motorsportu si určitě vzpomněl také na Alexe Zanardiho...

Se speciálně upravenou Acurou tak Wickens, jehož číslo 5 je u týmu Schmidt Peterson Motorsports dočasně vyřazeno, absolvoval na městském okruhu v kanadské metropoli zahřívací kolo v čele monopostů IndyCar, které následně odstartovaly do závodu.

Na sedadle spolujezdce vedle Roberta Wickense seděla jeho snoubenka Karli Woods, které Kanaďan slíbil, že na jejich svatbě již bude chodit.

„Musím upřímně říct, že jsem šťastný až na měsíc. Tohle je prostě úžasné! Cítím se, jako kdybych vyhrál závod,“ řekl dojatý Wickens novinářům v Torontu, jehož prohlášení citoval web sportsnet.ca.

Závod v Torontu vyhrál Simon Pagenaud, který tak po Grand Prix Indy a Indy 500 zvítězil v tomto roce již potřetí.

Foto: IndyCar

Další článek: Vettel je na dobré cestě stát se týmovou dvojkou, říká Ralf Schumacher

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz