Whitmarsh zvládá mistry světa lépe než já, přiznal Dennis

Bývalý šéf McLarenu Ron Dennis připustil, že jeho nástupce Martin Whitmarsh dokáže v rámci týmu lépe zvládnout vztahy dvou mistrů světa.
Whitmarsh zvládá mistry světa lépe než já, přiznal Dennis

Dennis řídil tým McLaren až do začátku roku 2009. Za 28 let v jeho čele získal mistrovské tituly s několika jezdci, ale zároveň řešil jejich konflikty. V historii nejslavnější zřejmě byly spory mezi Ayrtonem Sennou a Alainem Prostem, zatímco poslední vážné jiskření zažil Dennis mezi Fernandem Alonsem a Lewisem Hamiltonem v roce 2007.

Martin Whitmarsh převzal žezlo wokingského týmu před dvěma lety, ale teprve letos pro něj závodili dva mistři světa. Mezi Lewisem Hamiltonem a Jensonem Buttonem došlo k několika napjatějším chvílím, ale žádný vážný konflikt nenastal.

"Zvládat soužití dvou mistrů světa je často velmi náročné. Párkrát jsem si to vyzkoušel. U Martina se asi ukazuje, že je v této roli lepší než já," přiznal Dennis pro magazín F1i.

McLaren měl mezi týmy bojujícími o titul v letošní sezóně nejméně problémů se vztahy svých jezdců. Ferrari muselo vynaložit velké úsilí na uklidnění situace po výměně pozic v Německu, ale klid v Maranellu nevládl například ani po předjížděcím manévru Alonsa na Massu v nájezdu do boxů v Číně, zatímco Red Bull své jezdce krotil především po kolizi v Grand Prix Turecka a výměně nového předního křídla ve Velké Británii.

Další článek: Jérôme d'Ambrosio bude příští rok závodit pro tým Marussia Virgin

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00