Whitmarsh zvládá mistry světa lépe než já, přiznal Dennis

Bývalý šéf McLarenu Ron Dennis připustil, že jeho nástupce Martin Whitmarsh dokáže v rámci týmu lépe zvládnout vztahy dvou mistrů světa.
Whitmarsh zvládá mistry světa lépe než já, přiznal Dennis

Dennis řídil tým McLaren až do začátku roku 2009. Za 28 let v jeho čele získal mistrovské tituly s několika jezdci, ale zároveň řešil jejich konflikty. V historii nejslavnější zřejmě byly spory mezi Ayrtonem Sennou a Alainem Prostem, zatímco poslední vážné jiskření zažil Dennis mezi Fernandem Alonsem a Lewisem Hamiltonem v roce 2007.

Martin Whitmarsh převzal žezlo wokingského týmu před dvěma lety, ale teprve letos pro něj závodili dva mistři světa. Mezi Lewisem Hamiltonem a Jensonem Buttonem došlo k několika napjatějším chvílím, ale žádný vážný konflikt nenastal.

"Zvládat soužití dvou mistrů světa je často velmi náročné. Párkrát jsem si to vyzkoušel. U Martina se asi ukazuje, že je v této roli lepší než já," přiznal Dennis pro magazín F1i.

McLaren měl mezi týmy bojujícími o titul v letošní sezóně nejméně problémů se vztahy svých jezdců. Ferrari muselo vynaložit velké úsilí na uklidnění situace po výměně pozic v Německu, ale klid v Maranellu nevládl například ani po předjížděcím manévru Alonsa na Massu v nájezdu do boxů v Číně, zatímco Red Bull své jezdce krotil především po kolizi v Grand Prix Turecka a výměně nového předního křídla ve Velké Británii.

Diskuze (49) Další článek: Jérôme d'Ambrosio bude příští rok závodit pro tým Marussia Virgin
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10