Whitmarsh zřejmě zůstává šéfem McLarenu

Na vedoucího muže britského týmu se kvůli mizerné formě McLarenu v úvodních závodech valí stále rostoucí vlna kritiky.
Whitmarsh zřejmě zůstává šéfem McLarenu

Situace Martina Whitmarshe není snadná. McLaren by povedenou sezonu potřeboval jako sůl. Začátek ročníku 2013 však Buttonovi a Pérezovi nevychází podle představ. Ve Španělsku se situace nezlepšila. Sergio Pérez v kvalifikaci skončil devátý, Jenson Button odstartuje dokonce až ze čtrnácté pozice. 

Objevují se tak hlasy, které si žádají Whitmarshovu hlavu. Hlavní slovo však nebudou mít rozezlení fanoušci, nýbrž vedení McLaren Group, které podle všeho stále pětapadesátiletému bývalému leteckému inženýrovi věří. Samotný Whitmarsh rezignovat neplánuje a považuje za svou povinnost posunout tým zpět na přední pozice. Zároveň ale před časem přiznal, že současné strasti McLarenu bere na sebe. 

"Podle toho, co vím, se o mé osobě ve vedení společnosti nejednalo. Věřím v náš tým a věřím, že se nám opět podaří nabrat síly. Ne, nemyslím teď na nic jiného, než jak můžu stáj dostat zpátky tam, kam patří. 

V tomto sportu už se pohybuji dlouho. Seděl jsem tu a odpovídal na různé otázky ve všelijakých těžkých chvílích. Zažil jsem temné i světlé chvíle. Závodění a vítězství si moc užívám. Samozřejmě nejsem spokojený, když přivezeme vůz, který nedokáže vítězit. 

Za dobu, co jsem u McLarenu, jsem byl svědkem více než stovky vítězství tohoto týmu. Jsem si jist, že se toto číslo rozšíří. Uděláme vše pro to, aby se to povedlo už letos," citoval Whitmarshe magazín Autosport. 

Whitmarsh v McLarenu pracuje od roku 1989. Na pozici šéfa závodní stáje se dostal po odchodu Rona Dennise v roce 2009. Na titul zatím čeká. 

Další článek: Novější týmy: Jezdci Caterhamu mají na voze odlišné díly

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon