Whitmarsh vzpomíná na Alonsa: Chtěl být jedničkou, proto jsme si nerozuměli

V boji o titul letos McLaren stojí proti dvěma svým bývalým pilotům Alonsovi a Räikkönenovi. Šéf wokingského týmu si obou dvou velmi váží.
Whitmarsh vzpomíná na Alonsa: Chtěl být jedničkou, proto jsme si nerozuměli

Alonso působil u McLarenu jen v sezóně 2007, poté předčasně ukončil smlouvu a vrátil se k Renaultu. Proč? "Myslím, že se obě strany dopustily chyb, mohli jsme lépe komunikovat," vzpomínal Whitmarsh v rozhovoru pro brazilský TotalRace.

"Fernando je neúnavný stroj na vítězení, což je obvykle dobré. My jsme chtěli, a taková byla naše filozofie vždy, dát našim pilotům rovnocenné podmínky a nechat je bojovat. Fernandova filozofie byla, a já ji rozumím a chápu ji, ´vsaďte všechno na mě a já vyhraju šampionát.´"

"Pravda je, že kdybychom v roce 2007 vsadili vše na něj, šampionát by vyhrál, stejně jako by ho vyhrál Lewis, kdybychom vše vsadili na něj. Byli jsme nestranní a féroví, nelitujeme toho a pokračujeme v tom. Obě strany mohly lépe komunikovat. Když mezi lidmi dochází k neshodám, obvykle je to kvůli nedostatku komunikace."

Druhým bývalým zaměstnancem, proti kterému letos McLaren bojuje, je Kimi Räikkönen, který ve Wokingu působil v letech 2002 až 2006. Fin se letos vrátil do formule 1 po dvouleté přestávce a v polovině sezóny je ve hře o titul. Whitmarshe to nepřekvapuje.

"S Kimim jsem pracoval. Je velmi talentovaný. Když má svůj den, je jedním z nejrychlejších lidí planety. Lidé ho podceňují, protože moc nemluví, ale je velmi inteligentní a velmi působivý," chválil šéf McLarenu.

"Lotus má dobré auto a on představuje reálnou hrozbu. Potřebuje zlepšení v kvalifikacích, ale v závodech je vždy dobrý. Všimněte si, že nedělá chyby, je vytrvalý a vždy odvede dobrou práci. Nejsem překvapený a myslím, že se může ve zbytku sezóny ještě zlepšit."

Další článek: Sauber o svém dodavateli šestiválců zatím nerozhodl, důležitá bude cena

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10