Whitmarsh vzpomíná na Alonsa: Chtěl být jedničkou, proto jsme si nerozuměli

V boji o titul letos McLaren stojí proti dvěma svým bývalým pilotům Alonsovi a Räikkönenovi. Šéf wokingského týmu si obou dvou velmi váží.
Whitmarsh vzpomíná na Alonsa: Chtěl být jedničkou, proto jsme si nerozuměli

Alonso působil u McLarenu jen v sezóně 2007, poté předčasně ukončil smlouvu a vrátil se k Renaultu. Proč? "Myslím, že se obě strany dopustily chyb, mohli jsme lépe komunikovat," vzpomínal Whitmarsh v rozhovoru pro brazilský TotalRace.

"Fernando je neúnavný stroj na vítězení, což je obvykle dobré. My jsme chtěli, a taková byla naše filozofie vždy, dát našim pilotům rovnocenné podmínky a nechat je bojovat. Fernandova filozofie byla, a já ji rozumím a chápu ji, ´vsaďte všechno na mě a já vyhraju šampionát.´"

"Pravda je, že kdybychom v roce 2007 vsadili vše na něj, šampionát by vyhrál, stejně jako by ho vyhrál Lewis, kdybychom vše vsadili na něj. Byli jsme nestranní a féroví, nelitujeme toho a pokračujeme v tom. Obě strany mohly lépe komunikovat. Když mezi lidmi dochází k neshodám, obvykle je to kvůli nedostatku komunikace."

Druhým bývalým zaměstnancem, proti kterému letos McLaren bojuje, je Kimi Räikkönen, který ve Wokingu působil v letech 2002 až 2006. Fin se letos vrátil do formule 1 po dvouleté přestávce a v polovině sezóny je ve hře o titul. Whitmarshe to nepřekvapuje.

"S Kimim jsem pracoval. Je velmi talentovaný. Když má svůj den, je jedním z nejrychlejších lidí planety. Lidé ho podceňují, protože moc nemluví, ale je velmi inteligentní a velmi působivý," chválil šéf McLarenu.

"Lotus má dobré auto a on představuje reálnou hrozbu. Potřebuje zlepšení v kvalifikacích, ale v závodech je vždy dobrý. Všimněte si, že nedělá chyby, je vytrvalý a vždy odvede dobrou práci. Nejsem překvapený a myslím, že se může ve zbytku sezóny ještě zlepšit."

Další článek: Sauber o svém dodavateli šestiválců zatím nerozhodl, důležitá bude cena

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00