Whitmarsh vyzdvihl Buttonův výkon při plnění strategie

Whitmarsh vyzdvihl Buttonův výkon při plnění strategie

Jenson Button využil své schopnosti šetřit pneumatiky a strategií dvou zastávek skončil na pátém místě. Sergio Pérez nasadil měkkou směs už v prostředním stintu a dojel jedenáctý.

McLaren zvolil strategii dvou zastávek v boxech. Oba jezdci odstartovali na střední směsi. Jenson Button nasadil měkčí pneumatiky až v samém závěru a dojel pátý, Sergio Pérez je zkusil v prostředním stintu a skončil na nebodovaném jedenáctém místě.

Button byl s výsledkem velmi spokojen. "Závod byl obtížný. Nebyli jsme dost rychlí, abychom mohli použít stejnou strategii jako ostatní, takže jsme museli zůstat na trati déle a jet na dvě zastávky," vysvětloval příčinu volby strategie. "Tato varianta byla pro nás nejrychlejší. Znamenalo to, že jsem musel ostatní nechat, aby mě předjížděli, a šetřit pneumatiky. Kdybychom nevydrželi na trati tak dlouho, jak jsme chtěli, zničilo by to náš závod."

Angličan uznal, že z pohledu závodníka není tato strategie zrovna vzrušující, ale že díky ní má deset bodů. "Víme, že máme před sebou hodně práce, abychom mohli bojovat s nejlepšími, ale z tohoto víkendu si můžeme odnést řadu pozitiv," dodal mistr světa z roku 2009.

Také Pérez označil závod za náročný. "Máme mnoho dat k analýze a hodně jsme se naučili. Z hlediska rychlosti to nebyl můj nejlepší víkend, pořád máme dost práce," navázal na týmového kolegu, kterému zároveň pogratuloval. "Jel fantasticky. Našel lepší rytmus a jeho strategie fungovala. Já se nemohl dostat do tempa a celý závod jsem se trápil."

Mexičan absolvoval dobrý první stint, ale při prostředním na měkkých pneumatikách trpěl velkým opotřebením. "To ovlivnilo náš závod. Pořád nemáme rychlost, ale byl to pro celý tým užitečný poučný víkend. Získali jsme cenné body a do dalšího závodu směřujeme s jasnější představou, co musíme udělat," zhodnotil.

Šéf týmu Martin Whitmarsh pochválil Buttona za vydařený závod a splněnou strategii. "Naprosto se ovládal, zcela pochopil požadavky strategie, odolal pokušení přidat ve chvíli, kdy bylo správné šetřit pneumatiky," liboval si manažer a vysvětlil, že kvůli volbě strategie museli oba jezdci mimořádně šetřit pneumatiky a myslet na to, že výsledek přijde až po odmávnutí vlajkou, nikoliv dříve. "To vyžaduje hodně disciplíny. Fakt, že ještě nejsme v pozici, abychom reálně dojížděli výše, páté místo podtrhlo Jensonův výkon."

Na adresu Péreze uvedl, že v jeho případě strategie nefungovala tak dobře, ale že odvedl skvělou práci. "Pořád se učí. Z tohoto víkendu si odnese hodně, což ho v příštím závodě udělá silnějším," věří.

Doporučujeme

Články odjinud