Whitmarsh: Pro McLaren je to velmi smutný den

Tým se bude problémy z Melbourne zabývat po Malajsii.
Whitmarsh: Pro McLaren je to velmi smutný den
Tým McLaren dnes suspendoval svého sportovního ředitele Dava Ryana za to, že stewardům v Melbourne neposkytl pravdivé informace při řešení předjetí Lewise Hamiltona Jarnem Trullim pod Safety carem. McLarenu se tak zkomplikoval začátek druhého závodního víkendu, s definitivními závěry si však ještě počká.

"Jak si asi dokážete představit, pro tým je to velmi smutný den. Máme před sebou tento víkend a zároveň se musíme detailně zabývat okolnostmi, které to vše doprovázely. Z mého pohledu se jedná o velké zklamání. Nechtěl jsem, aby takhle začal letošní rok a nejen já, ale celý tým toho velmi lituje a je nám to trapné," řekl Whitmarsh na tiskové konferenci.

Pochybení Ryana vyšlo podle Whitmarshe najevo v průběhu posledních čtyřiadvaceti hodin, proto tým potřebuje více času, aby celý incident analyzoval. Nikdo jiný ze zaměstnanců na seniorských pozicích v týmu o Ryanově postupu nevěděl. Ovšem pravdu stewardům neříkal ani Lewis Hamilton.

"Ne, Lewis myslím neřekl celou pravdu, ale hovořili jsme s Davem a on byl ten seniorský člen týmu, tuto situaci řešili spolu. Snažili se to vyřešit, ale udělali to špatně," vysvětlil Whitmarsh.

Dave Ryan již odcestoval z Malajsie domů a McLaren přemýšlí, co dál. I když Ryan s nikým z McLarenu nekonzultoval, co řekne stewardům, Whitmarsh se zcela nezříká ani osobní odpovědnosti.

"Dnes se mi honí hlavou spousta věcí a děje se to během závodního víkendu, kdy se snažíme odvést tu nejlepší práci. Jako tým jsme ztratili významného člena organizace a musíme se dát dohromady, abychom odvedli tento víkend co nejlepší práci. Musíme popřemýšlet o všem, co se stalo během závodního víkendu v Austrálii, až skončí závod tady," řekl Whitmarsh.

Na přímou otázku, zda nevylučuje ani svoji rezignaci, Whitmarsh odpověděl: "Nevylučuji nic."
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...
8. srpna | Räikkönen věří, že jeho výsledky neodrážejí jeho rychlost.

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A