Whitmarsh: Pro McLaren je to velmi smutný den

Tým se bude problémy z Melbourne zabývat po Malajsii.
Tým McLaren dnes suspendoval svého sportovního ředitele Dava Ryana za to, že stewardům v Melbourne neposkytl pravdivé informace při řešení předjetí Lewise Hamiltona Jarnem Trullim pod Safety carem. McLarenu se tak zkomplikoval začátek druhého závodního víkendu, s definitivními závěry si však ještě počká.

"Jak si asi dokážete představit, pro tým je to velmi smutný den. Máme před sebou tento víkend a zároveň se musíme detailně zabývat okolnostmi, které to vše doprovázely. Z mého pohledu se jedná o velké zklamání. Nechtěl jsem, aby takhle začal letošní rok a nejen já, ale celý tým toho velmi lituje a je nám to trapné," řekl Whitmarsh na tiskové konferenci.

Pochybení Ryana vyšlo podle Whitmarshe najevo v průběhu posledních čtyřiadvaceti hodin, proto tým potřebuje více času, aby celý incident analyzoval. Nikdo jiný ze zaměstnanců na seniorských pozicích v týmu o Ryanově postupu nevěděl. Ovšem pravdu stewardům neříkal ani Lewis Hamilton.

"Ne, Lewis myslím neřekl celou pravdu, ale hovořili jsme s Davem a on byl ten seniorský člen týmu, tuto situaci řešili spolu. Snažili se to vyřešit, ale udělali to špatně," vysvětlil Whitmarsh.

Dave Ryan již odcestoval z Malajsie domů a McLaren přemýšlí, co dál. I když Ryan s nikým z McLarenu nekonzultoval, co řekne stewardům, Whitmarsh se zcela nezříká ani osobní odpovědnosti.

"Dnes se mi honí hlavou spousta věcí a děje se to během závodního víkendu, kdy se snažíme odvést tu nejlepší práci. Jako tým jsme ztratili významného člena organizace a musíme se dát dohromady, abychom odvedli tento víkend co nejlepší práci. Musíme popřemýšlet o všem, co se stalo během závodního víkendu v Austrálii, až skončí závod tady," řekl Whitmarsh.

Na přímou otázku, zda nevylučuje ani svoji rezignaci, Whitmarsh odpověděl: "Nevylučuji nic."
Diskuze (130) Další článek: Pátek v Sepangu: Pořadí týmů se trochu změnilo
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10