Whitmarsh: Pro McLaren je to velmi smutný den

Tým se bude problémy z Melbourne zabývat po Malajsii.
Tým McLaren dnes suspendoval svého sportovního ředitele Dava Ryana za to, že stewardům v Melbourne neposkytl pravdivé informace při řešení předjetí Lewise Hamiltona Jarnem Trullim pod Safety carem. McLarenu se tak zkomplikoval začátek druhého závodního víkendu, s definitivními závěry si však ještě počká.

"Jak si asi dokážete představit, pro tým je to velmi smutný den. Máme před sebou tento víkend a zároveň se musíme detailně zabývat okolnostmi, které to vše doprovázely. Z mého pohledu se jedná o velké zklamání. Nechtěl jsem, aby takhle začal letošní rok a nejen já, ale celý tým toho velmi lituje a je nám to trapné," řekl Whitmarsh na tiskové konferenci.

Pochybení Ryana vyšlo podle Whitmarshe najevo v průběhu posledních čtyřiadvaceti hodin, proto tým potřebuje více času, aby celý incident analyzoval. Nikdo jiný ze zaměstnanců na seniorských pozicích v týmu o Ryanově postupu nevěděl. Ovšem pravdu stewardům neříkal ani Lewis Hamilton.

"Ne, Lewis myslím neřekl celou pravdu, ale hovořili jsme s Davem a on byl ten seniorský člen týmu, tuto situaci řešili spolu. Snažili se to vyřešit, ale udělali to špatně," vysvětlil Whitmarsh.

Dave Ryan již odcestoval z Malajsie domů a McLaren přemýšlí, co dál. I když Ryan s nikým z McLarenu nekonzultoval, co řekne stewardům, Whitmarsh se zcela nezříká ani osobní odpovědnosti.

"Dnes se mi honí hlavou spousta věcí a děje se to během závodního víkendu, kdy se snažíme odvést tu nejlepší práci. Jako tým jsme ztratili významného člena organizace a musíme se dát dohromady, abychom odvedli tento víkend co nejlepší práci. Musíme popřemýšlet o všem, co se stalo během závodního víkendu v Austrálii, až skončí závod tady," řekl Whitmarsh.

Na přímou otázku, zda nevylučuje ani svoji rezignaci, Whitmarsh odpověděl: "Nevylučuji nic."
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:54 | Gasly odstartuje do posledních dvou závodů super formule z 8. a 6. místa. Startovní rošty zde: odkaz
0:37 | Vettel mění šasi.
22:52 | Helmut Marko na dotaz Sky Sports, zda Kvjat zůstane v F1, odpověděl, že se uvidí po tomto závodě.
19:46 | Williams odevzdal pneumatiky pro prvních 40 minut o 3 sekundy později a dostal podmínečně pokutu 10 tisíc euro.
15:46 | Nad Austinem se hodinu a něco před tréninkem zatahuje..

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink Hamilton (1:36.335)
2. trénink Hamilton (1:34.668)
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00