Whitmarsh: Pro McLaren je to velmi smutný den

Tým se bude problémy z Melbourne zabývat po Malajsii.
Tým McLaren dnes suspendoval svého sportovního ředitele Dava Ryana za to, že stewardům v Melbourne neposkytl pravdivé informace při řešení předjetí Lewise Hamiltona Jarnem Trullim pod Safety carem. McLarenu se tak zkomplikoval začátek druhého závodního víkendu, s definitivními závěry si však ještě počká.

"Jak si asi dokážete představit, pro tým je to velmi smutný den. Máme před sebou tento víkend a zároveň se musíme detailně zabývat okolnostmi, které to vše doprovázely. Z mého pohledu se jedná o velké zklamání. Nechtěl jsem, aby takhle začal letošní rok a nejen já, ale celý tým toho velmi lituje a je nám to trapné," řekl Whitmarsh na tiskové konferenci.

Pochybení Ryana vyšlo podle Whitmarshe najevo v průběhu posledních čtyřiadvaceti hodin, proto tým potřebuje více času, aby celý incident analyzoval. Nikdo jiný ze zaměstnanců na seniorských pozicích v týmu o Ryanově postupu nevěděl. Ovšem pravdu stewardům neříkal ani Lewis Hamilton.

"Ne, Lewis myslím neřekl celou pravdu, ale hovořili jsme s Davem a on byl ten seniorský člen týmu, tuto situaci řešili spolu. Snažili se to vyřešit, ale udělali to špatně," vysvětlil Whitmarsh.

Dave Ryan již odcestoval z Malajsie domů a McLaren přemýšlí, co dál. I když Ryan s nikým z McLarenu nekonzultoval, co řekne stewardům, Whitmarsh se zcela nezříká ani osobní odpovědnosti.

"Dnes se mi honí hlavou spousta věcí a děje se to během závodního víkendu, kdy se snažíme odvést tu nejlepší práci. Jako tým jsme ztratili významného člena organizace a musíme se dát dohromady, abychom odvedli tento víkend co nejlepší práci. Musíme popřemýšlet o všem, co se stalo během závodního víkendu v Austrálii, až skončí závod tady," řekl Whitmarsh.

Na přímou otázku, zda nevylučuje ani svoji rezignaci, Whitmarsh odpověděl: "Nevylučuji nic."
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
10:05 | Bottas dostane penalizaci 5 míst za výměnu převodovky.
10:04 | Nová pozice startovních světel. Nové jsou ty vlevo a níže. Předtím byly v polovině startovního pole. Foto: Pirelli odkaz
9:33 | F1 theme oficiálně odkaz
5:51 | Netflix bude pro F1 točit dokument o letošní sezóně. Premiéru bude mít na začátku příštího roku.
23. března | Stewardi mají práci: Ricciardo byl rychlý pod červenou vlajkou, Kimi si zase mohl počínat nebezpečně při incidentu… odkaz

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink Hamilton (1:24.026)
2. trénink Hamilton (1:23.931)
Sobota 24. března 2018
3. trénink Vettel (1:26.067)
Kvalifikace Hamilton (1:21.164)
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10