Whitmarsh: Pošlete na trať bandu chuligánů a bude o zábavu postaráno

Šéfové týmů sdělili na páteční tiskové konferenci podobný názor jako Fernando Alonso. I když Bahrajn nebyl nejzábavnější, formule 1 není divoký sport. S hodnocením pravidel je třeba si počkat.

"Otázka ´čistota formule 1 versus podívaná´ tu byla vždy," připomněl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Z formule 1 se stal vrchol motorsportu, technicky nejpokročilejší, s nejlepšími jezdci a týmy. Pokud na trať pošlete bandu chuligánů, asi snadno nastanou mnohem působivější události. Ale taková formule 1 není."

"Podle mě by nebylo správné, kdyby se týmy nezabývaly každou možností, jak vylepšit podívanou, ale většina z nás zároveň chce, abychom se při honbě za podívanou neodklonili od toho, co formuli 1 dělá formulí 1, což je čistá forma motoristických závodů."

Se svým protějškem z McLarenu vyjádřil souhlas šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "Šampionát si projde mnoha zvraty v průběhu roku a klíčové je, abychom nepanikařili, nereagovali ukvapeně," řekl. "To by totiž v konečném důsledku mohlo poškodit formuli 1, podívanou a fanoušky, kteří jsou nakonec ti nejdůležitější. Musíme si počkat pár dalších závodů, jak se to vyvine."

Šéf Mercedesu GP Ross Brawn zdůraznil, že by se formule 1 měla především vyhnout umělým změnám, jako je například obrácený startovní rošt. S tím souhlasí také šéf Ferrari Stefano Domenicali, podle něj by se všichni měli společně zaměřit hlavně na to, aby se vozy formule 1 snadněji předjížděly. Také odmítl hodnotit atraktivnost sezóny na základě první Grand Prix.

"Nechápu, proč bychom měli mluvit o negativních věcech po jednom závodě," řekl rozhořčeně. "V minulosti jsme viděli mnoho velmi nudných závodů, velmi, velmi nudných. Bez urážky vůči Rossovi, prvních pár závodů loňské sezóny pro nás bylo nudných, že byste tomu nevěřili. Samozřejmě si dělám srandu, ale chápete, co tím chci říct."

"Takže než něco řekneme, měli bychom si raději počkat. Ten problém nemusíme zastírat, jak řekl Martin, musíme o něm spolu hovořit a být proaktivní. Ale neprosazoval bych žádné urgentní opatření, protože třeba tu budeme mít fantastický závod a tento potenciální problém zmizí."

Další článek: Systém zadního křídla McLarenu není snadné používat, říká De la Rosa

17:23 | Překvapení se nekoná... Portugalsko se odjede bez fanoušků.
15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.

GP Portugalska 2021

Pátek 30. dubna 2021
1. trénink 12.30–13.30
2. trénink 16.00–17.00
Sobota 1. května 2021
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 2. května 2021
Závod 16.00