Whitmarsh: Polovina týmů sotva přežívá, Ecclestone by měl dát víc

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh považuje současné finanční poměry ve formuli 1 za neudržitelné, více než polovina startovního pole má problémy s přežitím.
Whitmarsh: Polovina týmů sotva přežívá, Ecclestone by měl dát víc

Na konci loňské sezóny ukončil svoji činnost tým HRT a Whitmarsh se obává, že následovat můžou další.

"Jsme ve světě reklamy a stačí se podívat, co se děje s reklamou ve světě. Ceny jdou dolů. Přijali jsme jistá opatření, ale myslím, že to pro některé (týmy) bude těžké," uvedl pro BBC.

Podle šéfa McLarenu ve formuli 1 "sedm z 11 týmů přežívá." Ty jsou nejvíce ohrožené. Řešením by bylo přerozdělovat více peněz mezi soutěžící. Doposud dostávaly týmy méně než 50 procent ze zisků formule 1, podle nové Concordské dohody by to mělo být 63 procent.

"Bernie odvádí skvělou práci pro majitele (F1)," uznal Whitmarsh. "Můžeme ho kritizovat, ale dělá lepší práci než my. Peníze drží pro své zaměstnavatele."

"Ty peníze jdou z tohoto sportu ven, a to je pro některé z nás velmi frustrující. Ale o to přesně by se on měl snažit. Pokud týmy nedokážou držet spolu a spolupracovat na zajištění většího podílu, tak můžou vinit samy sebe."

Whitmarsh na závěr uznal i osobní podíl viny coby šéfa Asociace týmů F1. "Určitě jsem se v této oblasti hodně snažil, ale nebyl jsem tak úspěšný, jak bych si přál. Bernie umí dobře tahat za nitky, že?"

Diskuze (87) Další článek: Pod větším tlakem jsem nikdy nebyl, přiznává Di Resta