Whitmarsh: O některých dílech McLarenu MP4-26 se bude znovu diskutovat

McLaren očekává, že stejně jako loni rozpoutá jeho vůz diskuze o technických inovacích. Úvod do minulé sezóny poznamenal tým z Wokingu svým F-průduchem na zadním křídle.
Whitmarsh: O některých dílech McLarenu MP4-26 se bude znovu diskutovat

"Máme jisté zajímavé vývojové úpravy a na našem voze budou díly, o kterých se bude diskutovat," předpověděl Whitmarsh v rozhovoru pro Autosport. "Některé z nich nebudeme moci zamaskovat při odhalení vozu, protože jsou klíčové, zatímco jiné nemusí být při prezentaci tak evidentní, ale zajímavé budou."

Whitmarsh ovšem přiznal, že s některými novinkami nemusí McLaren přijít sám. "Když tohle děláte, můžete si myslet, že jste sami a být spokojení. Ale to se ukáže, až se představí všechny vozy," řekl. "Občas zjistíte, že to mají ostatní také. A někdy sami vidíte něco, co byste si přáli, aby bývali objevili vaši lidé."

Podle šéfa McLarenu budou nejlepší technikou pravděpodobně znovu disponovat Red Bull, Ferrari, Mercedes a jeho tým. "Ale dobré je, že i další stáje můžou mít lidi, kteří zažili ten heuréka moment," připomněl. "Navíc menší týmy si občas můžou dovolit při interpretaci pravidel riskovat víc než ty velké. Když míříte na vítězství v šampionátu, musíte přijít s autem, které ustojí zkoumání soupeřů a FIA. Zatímco když jste menší tým, můžete trochu víc riskovat, že?"

Diskuze (104) Další článek: Italové zesílili přední pneumatiky, mohlo by to pomoci Schumacherovi
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10