Whitmarsh: O některých dílech McLarenu MP4-26 se bude znovu diskutovat

McLaren očekává, že stejně jako loni rozpoutá jeho vůz diskuze o technických inovacích. Úvod do minulé sezóny poznamenal tým z Wokingu svým F-průduchem na zadním křídle.
Whitmarsh: O některých dílech McLarenu MP4-26 se bude znovu diskutovat

"Máme jisté zajímavé vývojové úpravy a na našem voze budou díly, o kterých se bude diskutovat," předpověděl Whitmarsh v rozhovoru pro Autosport. "Některé z nich nebudeme moci zamaskovat při odhalení vozu, protože jsou klíčové, zatímco jiné nemusí být při prezentaci tak evidentní, ale zajímavé budou."

Whitmarsh ovšem přiznal, že s některými novinkami nemusí McLaren přijít sám. "Když tohle děláte, můžete si myslet, že jste sami a být spokojení. Ale to se ukáže, až se představí všechny vozy," řekl. "Občas zjistíte, že to mají ostatní také. A někdy sami vidíte něco, co byste si přáli, aby bývali objevili vaši lidé."

Podle šéfa McLarenu budou nejlepší technikou pravděpodobně znovu disponovat Red Bull, Ferrari, Mercedes a jeho tým. "Ale dobré je, že i další stáje můžou mít lidi, kteří zažili ten heuréka moment," připomněl. "Navíc menší týmy si občas můžou dovolit při interpretaci pravidel riskovat víc než ty velké. Když míříte na vítězství v šampionátu, musíte přijít s autem, které ustojí zkoumání soupeřů a FIA. Zatímco když jste menší tým, můžete trochu víc riskovat, že?"

Diskuze (104) Další článek: Italové zesílili přední pneumatiky, mohlo by to pomoci Schumacherovi
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10