Whitmarsh nabídl McLarenu rezignaci, Hamilton zůstává týmu věrný

Všichni shodně popírají, že by byl Dennisův odchod spojen se Světovou radou.
Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh je ve své funkci jen několik týdnů, ale po GP Malajsie již nabízel svojí rezignaci. Důvodem byl incident z Melbourne, po kterém byli Dave Ryan a Lewis Hamilton usvědčeni ze lhaní. Hamilton zůstává McLarenu věrný.

"Po víkendu jsem nabídl svojí rezignaci, ale byla laskavě odmítnuta. Nabídl jsem jí akcionářům a byla odmítnuta," řekl Whitmarsh.

Šéf týmu McLaren zároveň popřel, že by o odchodu z McLarenu uvažoval Hamilton: "Myslím, že Lewis a Anthony nás v těchto těžkých časech velmi podporují. Jsou s týmem dlouho a jsou mu zavázáni i na dlouhou dobu do budoucna."

Událostí dne je však u McLarenu úplné stažení Rona Dennise z formule 1, které bývá spojováno s nadcházejícím slyšením u Světové rady, kde se bude britský tým zodpovídat ze lhaní stewardům v Melbourne. Jiné spekulace odchod Dennise spojují také se zhoršenými vztahy s rodinou Hamiltonových. Whitmarsh však popřel obojí.

"Před půl hodinou jsem Lewisovi řekl, co se děje. Myslím, že má k Ronovi určitý citový vztah, stejně jako my všichni. Nezaznamenal jsem žádnou jinou reakci, než bych očekával od někoho, kdo Rona zná tak dlouho jako Lewis," řekl.

K Dennisovi pak Whitmarsh dodal: "Ron řekl, že to je jeho rozhodnutí a že není spojeno s žádnou záležitostí z formule 1. Rozhodl, že je čas přijmout novou výzvu a to také udělal."

Návaznost na rozhodování Světové rady však naznačil sám Dennis ve svém prohlášení, když uvedl, že Max Mosley a Bernie Ecclestone určitě nebudou z jeho rozhodnutí zklamaní.

"No, myslím, že kdokoliv, kdo sledoval vztahy mezi McLarenem a FIA v posledních letech, dospěje k závěru, že by pro nás všechny bylo lepší, kdybychom měli pozitivnější a konstruktivnější vztahy než v minulosti," uzavřel Whitmarsh.
Další článek: Button: Zákaz testování nám hraje do karet