Whitmarsh: Minimální hmotnost vozů se nezvedne, i když by to bylo správné

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh je přesvědčený, že nebude nalezená potřebná shoda pro změnu pravidel a navýšení povinné minimální hmotnosti monopostů v příštím roce.
Whitmarsh: Minimální hmotnost vozů se nezvedne, i když by to bylo správné

S blížící se sezónou 2014 rostou obavy některých jezdců, že budou mít problémy se svojí váhou. Vozy sice budou muset mít minimálně 690 kilogramů, ale nové pohonné jednotky budou těžší, takže zbydou menší rezervy pro jezdce.

Ti těžší se tak ocitají pod tlakem, aby hubnuli pod zdravou mez, což se jim pochopitelně nelíbí. Patří mezi ně Jenson Button a Nico Hülkenberg.

Některé týmy jim vyjadřují podporu. "Teoreticky to pro nás není faktor, protože máme dva jezdce, kteří mají rozumnou hmotnost, ale penalizuje to piloty, jako je Mark (Webber), který pro nás mohl jezdit, nebo Hülkenberg," potvrdil šéf Red Bullu Christian Horner.

"Hrálo by to roli při jeho angažování, což není správné. Neměl by být penalizován za to, že měří víc než šest stop. Motor, jeho periferie a chlazení budou dohromady těžší a možná bychom se na to měli podívat (na zvýšení povinné minimální hmotnosti vozů).

S tím samozřejmě souhlasí také šéf McLarenu Martin Whitmarsh, a to nejen kvůli Jensonu Buttonovi, ale zároveň si myslí, že ke změně nedojde.

"Jsou pro to důvody, ale formule 1 takhle nefunguje. Převáží vlastní zájmy. Týmy, které si myslí, že je to v pořádku, zablokují jakoukoliv změnu," vysvětlil.

Další článek: Pirelli pracuje na pětileté smlouvě, podpis ale ještě nemá

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.