Whitmarsh: McLaren loni jednal s Räikkönenem, letos ne. Zatím

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh přiznal, že uvažoval o návratu Kimiho Räikkönena do Wokingu. Loni to dokonce vyústilo v jednání.
Whitmarsh: McLaren loni jednal s Räikkönenem, letos ne. Zatím

Bylo to právě u McLarenu, kde si Räikkönen budoval svoji reputaci ve formuli 1 v letech 2002 až 2006, než přestoupil k Ferrari a vyhrál titul. Fin jednal o návratu do McLarenu už v roce 2009, když končil v Maranellu, a nebylo to naposledy.

"Ano, uvažovali jsme o tom (návratu)," svěřil se Whitmarsh v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. "Kimi byl vždy skvělý a já jsem jeho velký fanoušek. Teď se hodně spekuluje, takže uvidíme, co se stane."

"Asi bych neměl být, ale jsem zcela otevřený, loni jsme s ním jednali, ale z různých důvodů to nevyšlo. Letos jsme nejednali, zatím."

Loni Räikkönen prodloužil s Lotusem, letos novou smlouvu zatím nemá. A i když Whitmarsh řekl, že počítá s Buttonem a Pérezem, nevylučuje, že dojde i na jednání s Finem.

"Ano, mohlo by se to stát. Kimi je evidentně odhodlaný jít jinam a já mám pocit, že si ten cíl nesplní, takže uvidíme, co bude dělat dál."

Pro McLaren by mohlo být atraktivní mít ve vozech dva mistry světa. "Ano, to by mohlo. Uvidíme. S Kimim teď nejednáme, takže uvidíme, co se stane na trhu s jezdci," dodal Whitmarsh.

Další článek: Práce na okruhu v New Jersey pokračují, pořadatelé konec odmítají

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10