Whitmarsh: Hamilton odešel asi kvůli penězům a zřejmě toho lituje

McLaren se sice smířil s přestupem Lewise Hamiltona do Mercedesu, to ale neznamená, že by rozuměl jeho příčinám.
Whitmarsh: Hamilton odešel asi kvůli penězům a zřejmě toho lituje

Hamiltonovo rozhodování o budoucím zaměstnavateli bylo jedním z hlavních témat letošního roku. Mistr světa z roku 2008 se nakonec rozhodl opustit McLaren a zamířit do Mercedesu. "Prostá odpověď zní, že nevím," odpověděl šéf McLarenu Martin Whitmarsh na otázku oficiálních stránek formule 1, proč se tak stalo.

"Lewis by na tu otázku dokázal odpovědět mnohem lépe než já. Kdybych spekuloval, bylo tu několik důvodů, tím hlavním podle mě je, že přichází čas, kdy má člověk pocit, že musí vyletět z hnízda. Myslím, že v tom bylo trochu tohle a celá škála různých emocí. Byl s námi tolik let, že tomu úplně nerozumím."

Šéf wokingské stáje nevylučuje, že za změnou můžou stát peníze, i když to Mercedes popírá. "Lewisovi jsme udělali nabídku, která podle mě představovala víc peněz, než kolik v současnosti bere jakýkoliv jiný jezdec," vysvětloval.

"To nás vede k podezření, že náš soupeř a partner Mercedes-Benz nabídl o trochu víc peněz. Nevím to, ale Lewis se rozhodl. V jistém smyslu jsem zklamaný, ale je třeba se soustředit na cestu vpřed."

Hamilton svůj přestup vysvětlil tím, že ho láká výzva vybudovat nový vítězný tým. "No, své rozhodnutí musíte nějak odůvodnit," komentoval Whitmarsh. "On neřekne: ´Hej, nabídli mi víc peněz.´ Také neřekne, že udělal hroznou chybu. Doufám, že si dnes myslí, že udělal hroznou chybu, a doufám, že si to bude myslet i příští rok."

Šéf McLarenu je přesvědčený, že svého rozhodnutí Hamilton už zalitoval. "Myslím, že příležitostně ano. Když uděláte rozhodnutí, tak si asi řeknete, že bylo učiněno, takže musíte hledět vpřed. Řeknete OK, je to minulost. Takže netrávíte moc času přemýšlením o důvodech."

"Jen hledíte vpřed a snažíte se maximálně využít novou situaci. My stále chceme teď vyhrát závody. Je to naše motivace a naše diskuze se kolem toho točí. Možná to u něj nevyvolává žádné emoce, ale hádám, že si oba prožijeme velmi emotivní chvíle v Brazílii. Až přijde chvíle loučení."

Diskuze (102) Další článek: Testy mladých talentů - Abú Zabí