Whitmarsh: Formule 1 sama sebe shazuje, a to nesnáším

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh se domnívá, že formule 1 sebe sama zbytečně kritizuje a má krátkou paměť, což mu hodně vadí.
Whitmarsh: Formule 1 sama sebe shazuje, a to nesnáším

Po loňské dominanci Red Bullu přišla formule 1 s dvojitými body za poslední závod, což sám Bernie Ecclestone odůvodnil tým, že je třeba zdramatizovat šampionát, aby nebyl tak nudný jako loni.

"Necháváme se velmi rychle unést, hlavně Vettelovými devíti vítězstvími v řadě," namítl Whitmarsh v rozhovoru pro Autosport. "V posledních letech jsme měli několik skvělých šampionátů."

"Loni to nebyla největší klasika, ale upřímně, bylo tu několik dobrých závodů. Lidé mají krátkou paměť a objevuje se tu ten cynismus, a to nesnáším."

"Je to skvělý sport. Lidé neustále hovoří o zlaté éře, ale já si myslím, že posledních několik let bylo fantastických, co se závodění a předjíždění díky KERS a DRS týče."

Šéf McLarenu sice chápe, že výsledková dominance jednoho jezdce není nejpřitažlivější, ale právě s ohledem na průběh některých předchozích šampionátů, kdy se bojovalo až do posledního závodu, podle něj není třeba atraktivitu šampionátu kritizovat.

"Každý sport potřebuje různé vítěze," uznal. "Potřebuje nepředvídatelnost. Chcete sport, u kterého se budou lidé v sobotu večer ptát, kdo vyhraje následující den. A pak potřebujete, abyste ještě tři kola před cílem nevěděli, kdo vyhraje závod."

"Z osobního hlediska samozřejmě chci jiného vítěze, ale nechci se nechat unést. Jsme tak dobří při shazování vlastního představení, že mě to frustruje, protože jsme udělali hodně práce. V nedávné době jsme měli skvělé závody a šampionáty."

Další článek: Krvavá lázeň nebude, předpovídá k prvním testům Mercedes

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10