Whitmarsh: Di Resta bude jezdit v pátečních trénincích pro Force Indii

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh prozradil po pondělní prezentaci Mercedesu, že Paul di Resta bude testovat pro tým Force India v pátečních trénincích před Grand Prix, čímž potvrdil jeho roli třetího jezdce.

"Myslím, že Paul bude jezdit ve většině pátečních tréninků pro Force Indii, což je pro něj skvělá příležitost," řekl pro Reuters. "Jsem za něj rád. Bude se pekelně snažit, aby se v průběhu roku osvědčil a získal závodní místo u Force Indie."

Týmy mají možnost nasazovat do pátečních tréninků testovací jezdce, ale na úkor svých závodních. Proto tuto možnost dlouho nikdo nevyužil. Radost z di Resty tedy asi nebudou mít Sutil a Liuzzi, protože mu budou muset uvolňovat místo a přijdou tak o čas pro práci na voze před závodním víkendem.

"Když se snažíte zvítězit v šampionátu, neuvažujete o tom, že byste v pátek nenechali jezdit své hlavní jezdce," vysvětloval Whitmarsh. "Ale ostatní týmy o tom přemýšlí a pro Paula je to velká příležitost."

Co se týče McLarenu, záložního pilota má po odchodu Pedra de la Rosy jen jednoho - Garyho Paffetta. To se má ale změnit. "Gary strávil minulý rok v simulátoru asi 60 dní a letos ho čeká to samé, možná trochu více," uvedl Whitmarsh. "Ale má i jiné závazky, takže potřebujeme dalšího jezdce."

"Zabýváme se tím a sledujeme, co se děje. Nepanikaříme. Garymu věříme, roky s ním spolupracujeme a podporujeme ho. V současnosti máme dva závodní jezdce, kteří se těší a nemůžou se dočkat, tvrdě pracují ve Wokingu. Ale v průběhu roku uvidíme, co uděláme."

"Možná se mýlím, ale dokážu si představit, že trh s jezdci a situace některých týmů budou trochu živější, než tomu bylo v minulých letech. Domnívám se, že někteří jezdci, kteří si myslí, že jsou teď zaměstnaní, budou v budoucnu k dispozici," dodal šéf britského týmu v narážce na nejistou situaci některých nových stájí.

Další článek: Jiný cíl než titul mít nemůžeme, říká Schumacher

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00