Whiting vybídl jezdce k větší opatrnosti při návratu na trať

Pilotům formule 1 bylo připomenuto, aby se v budoucnu na trať vraceli bezpečným způsobem. FIA tak reaguje na počínání Kimiho Räikkönena v úvodním kole Velké ceny Velké Británie.
Whiting vybídl jezdce k větší opatrnosti při návratu na trať

Mistr světa z roku 2007 byl široký na výjezdu na rovinku Wellington Straight v prvním kole závodu na Silverstonu. Při návratu na trať najel na nerovnost, která rozhodila jeho vůz. Räikkönen následně narazil do bariéry a zůstal stát uprostřed trati, kde do něj narazil Felipe Massa. FIA nakonec tento incident ponechala bez trestu, jelikož Räikkönen při návratu na trať zpomalil.

Během uplynulého víkendu při Velké ceně Německa se o incidentu znovu diskutovalo na brífinku jezdců. Podle ředitele závodu Charlieho Whitinga měl pilot Ferrari štěstí, že jej komisaři nepotrestali.

FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

V rozhovoru pro Autosport o dané situaci a o tom, zda bude FIA nyní posuzovat podobné situace přísněji, Whiting řekl: „Nic se nemění, standardní politika je popsána v pravidlech, každý pilot, který opustí trať, se smí vrátit, ale musí to udělat bezpečně a nesmí při tom získat žádnou výhodu. Podle mého názoru se Kimi moc bezpečně nevrátil a měl by být opatrnější.

Všichni piloti byli upozornění, že když se vrací na trať přes trávu, musí si dávat pozor a nemohou čekat, že trávník bude upraven jako na fotbalovém hřišti. To prostě není možné.”

Diskuze (2) Další článek: Velká cena Ruska by se měla zrušit, myslí si britští politici
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10