Whiting vybídl jezdce k větší opatrnosti při návratu na trať

Pilotům formule 1 bylo připomenuto, aby se v budoucnu na trať vraceli bezpečným způsobem. FIA tak reaguje na počínání Kimiho Räikkönena v úvodním kole Velké ceny Velké Británie.
Whiting vybídl jezdce k větší opatrnosti při návratu na trať

Mistr světa z roku 2007 byl široký na výjezdu na rovinku Wellington Straight v prvním kole závodu na Silverstonu. Při návratu na trať najel na nerovnost, která rozhodila jeho vůz. Räikkönen následně narazil do bariéry a zůstal stát uprostřed trati, kde do něj narazil Felipe Massa. FIA nakonec tento incident ponechala bez trestu, jelikož Räikkönen při návratu na trať zpomalil.

Během uplynulého víkendu při Velké ceně Německa se o incidentu znovu diskutovalo na brífinku jezdců. Podle ředitele závodu Charlieho Whitinga měl pilot Ferrari štěstí, že jej komisaři nepotrestali.

FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

V rozhovoru pro Autosport o dané situaci a o tom, zda bude FIA nyní posuzovat podobné situace přísněji, Whiting řekl: „Nic se nemění, standardní politika je popsána v pravidlech, každý pilot, který opustí trať, se smí vrátit, ale musí to udělat bezpečně a nesmí při tom získat žádnou výhodu. Podle mého názoru se Kimi moc bezpečně nevrátil a měl by být opatrnější.

Všichni piloti byli upozornění, že když se vrací na trať přes trávu, musí si dávat pozor a nemohou čekat, že trávník bude upraven jako na fotbalovém hřišti. To prostě není možné.”

Diskuze (2) Další článek: Velká cena Ruska by se měla zrušit, myslí si britští politici
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00