Whiting viní z kolize Räikkönena, tvrdí Pérez

Sergiu Pérezovi se dostalo ujištění od ředitele závodu Charlieho Whitinga, že při kolizi s Kimim Räikkönenem v Monaku neudělal nic špatně, naopak, chybovat měl Fin.
Whiting viní z kolize Räikkönena, tvrdí Pérez

Räikkönen v pátek řekl, že Pérez mluvil po monackém incidentu s Whitingem, ale nevěděl o čem. Mexičan to prozradil.

"Hned po závodě jsem hovořil s Charliem, takže mi to bylo jasné, Kimi věděl, že tam jsem, udělal při brzdění dva pohyby a on (Whiting) souhlasil, že to byla Kimiho chyba. Stewardi si také mysleli, že to byl závodní incident," citoval ho Autosport.

Finovi pak vrátil komentář o pilotech, se kterými se dá bojovat. "Samozřejmě nakonec víte, se kterými jezdci můžete dělat riskantní manévry, a předjíždět v Monaku je dost riskantní."

"Jakmile se do manévru pustíte, už nemůžete zpět, hlavně v Monaku. Jakmile manévr uděláte, musíte věřit jezdci před sebou, že vám nechá místo. Bylo to tak například s Jensonem nebo Fernandem, ale Kimi to neudělal."

"Dnes si myslím, že mi Kimi nedal prostor, a pokud si promluvíte s Charliem Whitingem, má na to stejný názor."

Nejen proto nehodlá Pérez na svém závodění nic měnit. "Kdybych měl pocit, že jsem udělal něco špatně nebo hloupého, měl bych starosti. Myslím, že jsem neudělal nic špatně, takže není důvod, abych se měnil. Tým za mnou zcela stojí a nevidím důvod měnit se," uzavřel.

Další článek: Ve zkráceném třetím tréninku byl nejrychlejší Webber

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00