Whiting se zúčastní testů v Jerezu

Technický delegát FIA chce už při prvním testování dohlédnout, aby nové vozy splňovaly technické regule a nedocházelo v úvodu sezony k diskusím o některých řešeních.
Whiting se zúčastní testů v Jerezu

Čtyřdenních testů v Jerezu, které začínají v úterý, se zúčastní také technický delegát Mezinárodní automobilové federace Charlie Whiting. Měl by osobně dohlédnout, jestli jsou nové vozy, které mají nasadit všechny týmy kromě Mercedesu, Marussie a HRT, v souladu s pravidly.

Například McLaren představil zajímavé řešení výfuků, které vystupují přímo z karoserie. "Fakt je, že výfuky na voze existují. Musíte je mít. Vždy budou generovat určitý výkon," řekl při prezentaci technický ředitel Paddy Low.

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo zase při prezentaci maranellského vozu, který je odvážnější než v předchozích letech, vyjádřil přání, aby diskuse nad pravidly nezastínily sezonu 2012. Tomu chce zřejmě předejít i FIA, a proto svého delegáta posílá hned na první testy.

Diskuze (24) Další článek: Bianchi chce kromě působení u Force Indie dál závodit
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00