Whiting se zúčastní testů v Jerezu

Technický delegát FIA chce už při prvním testování dohlédnout, aby nové vozy splňovaly technické regule a nedocházelo v úvodu sezony k diskusím o některých řešeních.
Whiting se zúčastní testů v Jerezu

Čtyřdenních testů v Jerezu, které začínají v úterý, se zúčastní také technický delegát Mezinárodní automobilové federace Charlie Whiting. Měl by osobně dohlédnout, jestli jsou nové vozy, které mají nasadit všechny týmy kromě Mercedesu, Marussie a HRT, v souladu s pravidly.

Například McLaren představil zajímavé řešení výfuků, které vystupují přímo z karoserie. "Fakt je, že výfuky na voze existují. Musíte je mít. Vždy budou generovat určitý výkon," řekl při prezentaci technický ředitel Paddy Low.

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo zase při prezentaci maranellského vozu, který je odvážnější než v předchozích letech, vyjádřil přání, aby diskuse nad pravidly nezastínily sezonu 2012. Tomu chce zřejmě předejít i FIA, a proto svého delegáta posílá hned na první testy.

Další článek: Bianchi chce kromě působení u Force Indie dál závodit

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.