Whiting se zúčastní testů v Jerezu

Technický delegát FIA chce už při prvním testování dohlédnout, aby nové vozy splňovaly technické regule a nedocházelo v úvodu sezony k diskusím o některých řešeních.
Whiting se zúčastní testů v Jerezu

Čtyřdenních testů v Jerezu, které začínají v úterý, se zúčastní také technický delegát Mezinárodní automobilové federace Charlie Whiting. Měl by osobně dohlédnout, jestli jsou nové vozy, které mají nasadit všechny týmy kromě Mercedesu, Marussie a HRT, v souladu s pravidly.

Například McLaren představil zajímavé řešení výfuků, které vystupují přímo z karoserie. "Fakt je, že výfuky na voze existují. Musíte je mít. Vždy budou generovat určitý výkon," řekl při prezentaci technický ředitel Paddy Low.

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo zase při prezentaci maranellského vozu, který je odvážnější než v předchozích letech, vyjádřil přání, aby diskuse nad pravidly nezastínily sezonu 2012. Tomu chce zřejmě předejít i FIA, a proto svého delegáta posílá hned na první testy.

Další článek: Bianchi chce kromě působení u Force Indie dál závodit

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10